ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום רביעי, יולי 17, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend איפור » איפור קליל

איפור קליל 

49

….יש כאלה ש'טרנד' היא מילה גסה עבורן. ביטויים כמו: "גווני העונה" או "סגנון עכשווי באיפור" – לא קיימות בלקסיקון שלהם ואף עלולות להוציא אותן משלוותן. אלה אוהבות מראה כמעט טבעי ונראות מצוין. אבל… ויש אבל גדול, לרגע אל תטעו: מאחורי המראה הנונשלנטי (כאילו-כזה, ככה …התעוררתי הבוקר…) מסתתרת עבודת איפור מקצועית שהושקעה בה מאמץ רב, זמן ומחשבה.

ירין שחף , מורה ומנהל בית הספר למקצועות היופי:  "אני מצדיע לחובבות הז'אנר בלי להניד עפעף. נשים אלה לא מושפעות משום פרזנטורית ואף דיילת לא תפתה אותם להכניס יד לכיס ולהתחדש בקולקציית איפור עונתית. כל מה שהן אוהבות הוא: ללכת עם ולהרגיש בלי – וללא כל קשר לצו האופנה. שחף: "ניתן להגיע למראה טבעי משודרג בעזרת משחקי צבע, אור וצל ואפקטים". כדי להגיע לתוצאת טובה, נדרשת עבודת יד מיומנת ובראשיתה אימוץ כללי היסוד של האיפור:
1. צבעים כהים מקטינים, יוצרים תחושה של עומק ושטח קטן.
2. צבעים בהירים יוצרים תחושה של גובה ושטח גדול.
3. מרקם מט גורם למראה שטוח.
4 מרקם מבריק "מוסיף" נפח.

 

איך לרכך קמטים?
הקונסילר מוכר בשימוש שלו מתחת לעיניים בכדי לשפר את מראה "השקיות", אך הוא לא פחות יעיל לריכוך קמטים בצידי הפה. מורחים על הקמט שמתחיל מהאף ויורד לכיוון הסנטר, ומטשטשים עם האצבע . חשוב להקפיד לרכוש קונסילר בהיר משמעותית מגוון עור הפנים הטבעי. צבע בהיר יוצר תחושת הארה ותחושה של מקום מורם וגבוה יותר. זה בדיוק מה שצריך כשיש קמטי נפילה ושקעים.

איך לעבות גבות?
כידוע , ככל שעולה שיער הגבות מדלל. אלה משמשות מסגרת לעיניים ומקנות פרופורציה נכונה לפנים. באמצעות האיפור ניתן להרחיב, להאריך, או לעבות אותן, על פי צורך. וותרו על עיפרון והניחו במקומו צללית במרקם מט בגוון קרוב ככל האפשר לצבען הטבעי. בתום הפעולה מסרקים את הגבות בכיוון השיער. ניתן לעשות זאת בעזרת מסרק גבות או מברשת שיניים שסיימה את יעודה המקורי.

  • כיצד "לבנות" עצם לחי?

סומק בגוון טבעי שממוקם נכון "מרים" את הפנים ומעניק מראה פחות "נפול". יש להניחו בזווית הקרובה יותר לאזור האוזניים והרכות. סומק במרכז הפנים יצור תחושה נפולה יותר ואילו הסומק בצידי הפנים יצור תחושה של פנים מורמות יותר. משתמשים במברשת עבה משיער טבעי (את המברשת הקטנה שמגיעה יחד באריזה כשקונים סומק חדש– זורקים לפח ומייד ! זאת גרועה לשימוש בלשון המעטה) . מפזרים כמות שווה לצידי הפנים . נשים שפניהן עגולות ידגישו את הסומק מעט יותר מהרגיל. את הסומק מניחים מתחת לעצם הלחי- כך נוצרת אשליה של מבנה פנים מאורך וחטוב יותר.

איך לעבות שפתיים?
כדי ליצור מראה שפתיים מלא ניתן "להגדיל" אותם משמעותית אם עושים זאת נכון. בתחילה מורחים עליהם מייק-אפ כמו זה שמשתמשים בו לכיסוי הפנים. אחר כך, בעזרת עיפרון בצבע השפתון יוצרים קו חדש תיחומי – בצמוד לקו הטבעי אך כלפי חוץ. כעת ממלאים את המסגרת בגלוס מבלי לחרוג אל השוליים. כאשר רוצים להקטין את השפתיים, יש לעבוד באופן דומה אך בצורה הפוכה.

בהצלחה.