ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום רביעי, יולי 17, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend תרבות » "שפריץ" לפנים: תערוכת יחיד

"שפריץ" לפנים: תערוכת יחיד 

invitation2sml

"שפריץ": על אישיות, צבע ומה שביניהם…

במוצ"ש ה-26.1. תפתח בחלל "ירין שחף"- ביה"ס למקצועות היופי (ברחוב מנדלי 7 פינת בן- יהודה ת"א) תערוכת יחיד ראשונה של הילה אלקיים תחת הכותרת: "שפריץ". בתערוכה, צילומים המנציחים מודליסטים ברגע בו הם זוכים ל-"חיים חדשים" בעזרת הצבע. פעולת ההשפרצה יוצרת רגעים אומנותיים נדירים וחד פעמיים. "אפשר לומר שזו תערוכה אישית מאוד. מתקיימת בה דואליות של התמסרות בין צבע לבין גוף. מיד אחרי אקט ההשפרצה קיים מתח באויר – אין לדעת את כמות ההתמסרות של הצבע או של האובייקט המצולם". אומרת אלקיים, בשיחה לקראת פתיחת התערוכה.

מארץ נהדרת עד לארץ המושפרצת

זוהי תערוכת יחיד ראשונה לאלקיים, שמשכת אחריה מאות אלפי צופים בתוכנית הטלויזיה "ארץ נהדרת", בה היא משמשת כמאפרת. חברי הפאנל הופכים בין רגע לפוליטיקאים ידועים בזכות עבודת האיפור המקצועית שלה. יש האומרים, ששינתה את הרגלי הצפייה של רבים בקהל הישראלי בעקבות הדמיות שיצרה, אשר נראו כהעתק מושלם של המקור. את הניסיון הרב שרכשה כמאפרת היא חולקת כיום עם תלמידיה במסגרת עבודתה בהוראת איפור ב-"ירין שחף".

אמנות נזילה – עטיפה חיצונית ממכרת

כותרת התערוכה "שפריץ", הגיעה באופן ליטרלי מעצם פעולת ההשפרצה שבתצלומים. אלקיים מספרת כי הפעולה עצמה אומנם מגדירה את הסדרה, אך העיקר הוא כמובן נופך החיים שזאת מקבלת רגע לאחר מכן.
אלקיים יוצרת מעין "עור שני" עבור המתאפרים. השכבה החיצונית המוצגת נזילה. פירוש ההשפרצה הוא בגדר הלא נודע. יתכן שמדובר על החברה בה אנו חיים, על החינוך אותו קיבלנו או אפילו על הרבדים שנוצרים בנו ככל שמתבגרים. האדם מורכב מרבדים ומטענים, אינו יודע להתקיים ללא העטיפה החיצונית. זאת, נותנת לו משמעות, שייכות, חיבור וקבלה. בעצם לא ניתן להפריד בין החומר – הלא הוא הצבע – לבין האדם שלובש אותו. וגם אז, הוא אינו מקובע ונצחי או במילים פשוטות יותר, נזיל.

שלמות עם חוסר שלמות

בתערוכת היחיד הראשונה שלה, אלקיים בוחרת להתמודד עם שאלות חשובות בנוגע ליופי וחיצוניות. למרות העבודות המלוכלכות, קשה לפספס את החוש האסתטי ומוצאו הפרפקציוניסטי. כל עבודה מטפחת מציאות בודדת וקולקטיבית כאחד. אלקיים: "בדר"כ אני אוהבת להוציא את המקסימום המושלם מהאנשים אותם אני מאפרת ומצלמת. ב"שפריץ", הורדתי הילוך כדי למצוא שלמות גם בחוסר השלמות".

ירין שחף: "הילה אלקיים, מציגה כישרון נדיר של יצירתיות והיא מותחת גבולות בין צבע לגוף. ריאליזם נוקב מלא אופי. אני בטוח שעוד נכונו לה רגעים אמנותיים גדולים.

פתיחה 26 חגיגית יום שבת 26.01.13 בשעה : 20.00

התערוכה תוצג עד 26.02.13 ימים א'-ה' בין השעות: 09.00 -21.00

חלל בית הספר מס' 1 למקצועות היופי רחוב מנדלי מספר 7 (פינת בן יהודה) ת"א