ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום רביעי, יולי 17, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend נשים » סודות של חברות טובות / ענת לב-אדלר

סודות של חברות טובות / ענת לב-אדלר 

sodot_sel_hevrot_tovot(2)

הספר "סודות של חברות טובות" הוא הספר הראשון שראה אור בסדרת ספרי המתנה של ענת לב אדלר , הנחשבת לסדרת ספרי המתנה המצליחה בישראל ("ידיעות ספרים"). 

 
החברות הטובות הן מעגל התמיכה שלך
ומה מסמל סולידריות נשית במיטבה, אם לא מעגל החברות התומכות והטובות שלנו? ? כאלה שמבינות אותך בכל מצב, גם בלי מילים, כאלה שירוצו בשבילך עד סוף העולם על עקבים גבוהים, כאלה שרק אחרי שנולדים לך הילדים את מבינה עד כמה הן חשובות, ותומכות, ומכילות, ומחבקות ועד כמה נפלאות יכולות להיות החברות הכי טובות שלך.
מחקר שנערך בקרב 500 זוגות של חברות טובות קבע כי נשים אשר מתחזקות קשרי תמיכה הדוקים עם חברות טובות מעידות על עצמן שהן מאושרות יותר בתחושותיהן וכי הן מצליחות להתגבר על קשיי היומיום ביתר אופטימיות. אז עכשיו זה מדעי – היחסים הקרובים והתומכים עם החברות הכי טובות שלנו עושים לנו רק טוב. ומי שיש לה חברות טובות מצליחה להרגיש שהיא מאושרת ומובנת יותר.
העולם המודרני מאלץ אותנו, הנשים, לחיות במנותק מבנות השבט שלנו ולהתמודד באופן אינדיבידואלי ועצמאי עם מה שבעבר היה נחלת השבט כולו.
בעבר, כאשר אשה כרעה ללדת, כל מעגל התמיכה סביבה השתתף בטיפול בתינוק. כאשר אשה טופלה ביותר מילד אחד היו אלה מעגלי הנשים אשר סיפקו מרחב הגנה – בישלו יחד, ניקו את סביבת המגורים יחד, התמודדו יחד עם העונות המתחלפות, הקשיים, השמחות, הגברים, הילדים, הבעלים, האובדנים, האסונות.
כיום, כאשר הפריווילגיה הזו נלקחה מאיתנו, נותרו לנו מעגלי החברות הטובות. הן המעגל המחבק, הן השבט המטעין באנרגיה, הן לפעמים תחליף למשפחה רחוקה, לאחיות, לאמא, לסבתא.

 
יש דברים שרק חברות טובות עושות…
מתוך הספר "סודות של חברות טובות" / הוצאת ידיעות ספרים
רק חברות טובות מסיעות את הילדים שלך לחוגים ולא מציינות ביומן שבשבוע הבא תורך
רק חברות טובות מוכנות להעיד בשבועה שאת באמת לא דפקת את האוטו. הנהג ההוא נכנס בך
רק חברות טובות מזכירות לבעלך את יום הנישואים שלכם (והולכות איתו לבחור מתנה)
רק חברות טובות נוזפות בילדים שמציקים לילדים שלך בגינת המשחקים
רק חברות טובות לוקחות יום חופש כדי לעקוב אחר המטפלת ששכרת לשמור על הילדים
רק חברות טובות קונות לך את הליפסטיק שכל כך רצית ולא העזת

בתצלום: ענת לב אדלר. ( צילום: פיני חמו )

מצאי זמן לקשרים שלך עם עצמך עם החברות הכי טובות

זיגמונד פרויד שאל "מה נשים רוצות". סקר שנערך בשנת 2010 בקרב נשים עובדות גילה שמה שאנחנו הכי רוצות זה יותר זמן לעצמנו. לא יותר רומנטיקה, לא יותר כסף, לא יותר תהילה. פשוט יותר זמן איכות עם האישה שאנחנו הכי אוהבות בעולם.
אנחנו מוצאות זמן לעבודה, זמן לסידורים, זמן לבישולים ולניקיונות, לא מוותרות על להיות עם הילדים, לתמוך בבני הזוג שלנו ולטפל בהורים המבוגרים, אבל כשזה מגיע לצרכים שלנו – חשבון הזמן שלנו נותר ריק. והאמת היא שלא מעט באשמתנו. אנחנו פשוט לא מרגישות חשובות מספיק, כדי לחצוב את שעת האושר הזו מתוך סלעי הקיום של היומיום ולהתענג עליה. ובכן, הגיע הזמן לעשות זאת. ויפה שעה אחת קודם.
את השעה המקודשת הזו (אלה יכולות להיות כמובן גם שעתיים ושלוש) לא נגלה כשהיא תלויה על פנס רחוב, או קורצת לנו בהבטחה מתוך הלו"ז העמוס. עלינו לחצוב אותה מתוך סלעי הקיום של היומיום, ובעיקר להיאבק על זכותה להתממש:
עלינו להיאבק קודם כל בעצמנו ובנטייה שלנו לדחות את הסיפוקים שלנו לטובת מטלות חיוניות.
עלינו ללמוד לשלוט בחשבון הזמן שלנו, לבער משימות ואנשים זוללי אנרגיה ובעיקר לזהות דברים דחופים שנוטים להתחפש לדברים חשובים – ולהפריד בין השניים.
עלינו להיאבק בהצלפות העצמיות שמתנפלות עלינו בכל פעם שאנחנו מרשות לעצמנו להיות מעט אנוכיות.
עלינו לזכור שלא הכול יכול להיות מושלם ושלמעשה, אין חיים מושלמים, יש רגעים מושלמים. והרגעים הללו נועדו להיות שלנו.
עלינו לזכור שאנחנו המנוע של עצמנו. אנחנו גורמות לדברים לקרות. אל לנו לחכות שמישהו חיצוני יעניק לנו פרס – שעה מופלאה בחברת עצמנו, או בחברת החברות הכי טובות שלנו היא משהו שמגיע לנו לממש על בסיס קבוע. זה בידיים שלנו.

 

 

קישורים:
לעמוד הפייסבוק של ענת לב-אדלר http://www.facebook.com/levadler.anat?ref=hl
לרכישת הספר "סודות של חברות טובות"
http://www.ybook.co.il/product?c0=15130&bsp=13848