ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend נשים » מה האמהות העובדות רוצות?

מה האמהות העובדות רוצות? 

sodot_sel_eimhot_ovdot(1)

 

מה האמהות העובדות רוצות?
יותר זמן לעצמן!

 
ענת לב-אדלר, מחברת רב המכר "סודות של אמהות עובדות" ובעלת הבלוג "ענתי אייג'ינג" העוסק בקשר שבין נשים וזמן, מסבירה איך לנהל נכון את חשבון הזמן שלכן
אפילו הפסיכולוג הנודע זיגמונד פרויד לא הצליח באמת לענות על השאלה "מה נשים רוצות", אבל סקר שנערך באחרונה בקרב נשים עובדות בארצות הברית גילה שהדבר שנשים רוצות יותר מכל הוא יותר זמן לעצמן.
אנחנו מוצאות זמן לעבודה, זמן לסידורים, זמן לבישולים ולניקיונות, לא מוותרות על להיות עם הילדים, לתמוך בבני הזוג שלנו ולטפל בהורים המבוגרים, אבל כשזה מגיע לצרכים שלנו, האמהות העובדות, חשבון הזמן שלנו נותר ריק והאמת היא שלא מעט באשמתנו.

האם ייתכן שאנחנו פשוט לא מרגישות חשובות מספיק, כדי לחצוב את הזמן הפנוי שלנו מתוך סלעי הקיום של היומיום ולקחת לפחות חלק ממנו לעצמנו?
האמת היא שבמהלך החיים גיליתי שחשבון הזמן של רובנו נמצא רוב הזמן במינוס והחוכמה היא פשוט לפנות לדברים את הזמן, כלומר, זמן זה פשוט משהו שאנחנו חייבות ללמוד ליצור עבור עצמנו כאשר אנחנו רוצות לתת קדימות לדבר מה שחשוב עבורנו.

חשבי על הסיטואציה הבאה: אין לך זמן לפגוש חברה טובה. אבל אם הבוס שלך יגיד שהוא חייב לראות אותך דחוף? לזה יהיה לך זמן באופן מיידי. את המסקנה את מסוגלת להסיק לבד, מן הסתם… וכדי לעזור לך, קבלי 5 טיפים לניהול נכון של חשבון הזמן שלך:

סדרי עדיפויות: האם את יודעת להבדיל בין חשוב לדחוף? האם את יודעת להגיד "לא"? אם התשובה שלילית, כדאי שתתחילי להתאמן.
ניהול זמן בעבודה: הקפידי לבער משימות ואנשים זוללי אנרגיה, לזהות משימות מיותרות שמתחפשות למשימות דחופות או חשובות, להקדיש זמן קבוע לסוגי משימות: מענה על מיילים, טיפול בחומר משרדי, פגישות מחוץ למשרד וכו'.
איזונים ובלמים: רוצה לאזן את חשבון הזמן שלך? בדקי אפשרות של שעות עבודה גמישות והשלמת המשימות מהבית, כך תוכלי לשלב טוב יותר בין בית ועבודה. מקומות עבודה כיום פתוחים יותר לנושא.
עכשיו תורי: עלינו להיות קצת פחות קשוחות עם עצמנו כדי לגלות שלפעמים, כדי להיות נאמן לעצמך, צריך לבגוד קצת במישהו או במשהו אחר. לא יקרה כלום אם תגידי למשרד חצי שעה מאוחר יותר ואחרי שהילדים בגן תגנבי קפה עם עצמך או עם בן הזוג.
אין שלמות, יש השלמה: עלינו להפוך את מזרן רגשות האשמה עליו התרגלנו ללכת לישון. אם נהפוך את המזרן נגלה כי מצידו השני נמצאת ההשלמה. ההשלמה עם זה שלא הכול יכול להיות מושלם ושלמעשה, אין חיים מושלמים, יש רגעים מושלמים. והרגעים הללו נועדו להיות שלנו.

להזמנות ולאתר של ענת:  http://anatlevadler.co.il/

לב אדלר. צילום: טל פלינט

 

ענת לב-אדלר, בעלת הבלוג "ענתי אייג'ינג" באתר XNET
הקשר הסבוך שבין נשים לבין המחוגים
לינק לבלוג של ענת: http://www.xnet.co.il/family/articles/0,14566,L-3099191,00.html