ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום רביעי, יולי 17, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend נשים » איך לבחור ליפסטיק?

איך לבחור ליפסטיק? 

33

 

מאת: גליה תורן חן, מומחית לקוסמטיקה ויועצת מגמות למותגי יופי    (צילום שאטרסטוק)


בעולם המודרני, בו נשים הופכות לעסוקות יותר ויותר, יש צורך במוצרי קוסמטיקה ואיפור עמידים לאורך זמן, אשר אינם דורשים תחזוקה וחידוש. בניגוד לעבר, נשים כבר אינן הולכות "לפדר את האף". מותגי היופי מציעים שפע פתרונות לעמידות גבוהה יותר של הפיגמנט על השפתיים, גם לאחר שתייה או במגע עם בד. בין המרכיבים ההופכים את השפתון לעמיד יותר וגורמים לו להיצמד לשפתיים קיימים מספר מרכיבים שנויים במחלוקת, כמו: סיליקון נדיף, טלק המכיל אסבסט, צבע מאכל טרטזין, פיגמנטים סינתטיים, עופרת ועוד.
מחקרים שונים מדווחים על תופעות לוואי של מרכיבי שפתונים, אולם אף אחד מהם לא מצליח להוכיח תוצאות חד משמעיות. ארגוני הבריאות בעולם: ה-FDA האמריקני, הדירקטיבה האירופאית וכמובן משרד הבריאות הישראלי הנחשב לאחד המחמירים בתחום מגבילים את ריכוז החומרים השנויים במחלוקת, אך לא ממליצים להוציאם לחלוטין מרשימת המרכיבים המותרים לשימוש.

מי שומר עלינו?
משרד הבריאות הישראלי נחשב לגוף שמרני אשר מעדיף למנוע כניסת מוצרים חשודים לישראל, שפתונים מסין לדוגמה לא יקבלו אישור ובמידה ונתקלתם באחד כזה, סביר להניח שהוא שוהה בלתי חוקי ואפשר לדווח עליו. חשוב לדעת כי ארגוני הבריאות הבינלאומיים משתפים פעולה ביניהם, על מנת לשמור עלינו.
יחד עם זאת, שומר הסף העיקרי שלנו הוא… אנחנו. התנהגות צרכנית אחראית תשמור על הגוף שלנו יותר מכל ארגון ומשרד בריאות. כדאי לרכוש שפתונים אך ורק בחנויות מוכרות בהן תנאי האחסון נאותים וחיי המדף סבירים . מוצרי איפור נושאים תווית יבואן או יצרן ואישור משרד הבריאות על פי חוק. אם למוצר אין אימא ואבא, לא כדאי לכם לרכוש אותו, אפילו בזול.
ההיגיון הצרכני אומר כי הרכישות שלי צריכות לשקף את סגנון החיים שלי: אישה שאוכלת מזון מהיר ושותה משקאות המכילים צבעי מאכל, אין שום טעם שתקפיד על שפתון נטול צבעי מאכל. בעוד שאישה שסגנון חייה בריאותי ומוקפד והיא צורכת מזון טבעי ואורגני בלבד תתאים את השפתון שלה לאורחות חייה ותשמש בשפתון טבעי, גם אם הוא לא עמיד במיוחד.
האם יקר יותר הוא בהכרח טוב יותר?
בהחלט לא! בתחום השפתונים המחיר משקף את מיצוב המותג ואת עיצוב האריזה הרבה יותר מאשר את איכות חומרי הגלם. המרכיבים והפיגמנטים של השפתון מהווים את ההוצאה הקטנה ביותר בתמהיל השיווק. ההוצאות הגבוהות הן פרסום, אריזה ומיתוג. לכן, ניתן להשיג שפתונים במחיר סביר ביותר המעניקים עמידות גבוהה ומבוססים על מרכיבים איכותיים. בשנים האחרונות חלה עליה באיכות שפתוני המאס מרקט (השוק העממי) וכדאי לנצל עובדה זאת. לא חייבים לשלם יותר כדי להינות ממוצר מצוין. שפתון הוא מוצר תדמיתי ויש נשים המוכנות לשלם הרבה בשביל תדמית יוקרתית.
טיפים לרכישת שפתונים וקוסמטיקה בטוחה:
• מומלץ לרכוש אך ורק שפתון ממותג מוכר וידוע.
• כדאי לבצע את הרכישה ברשת קוסמטיקה או חנות ממוזגת ובעלת מוניטין של שנים.
• בדקו כי המוצר נושא תווית יצרן או יבואן ורישיון משרד הבריאות.
• בדקו לכמה זמן טוב השפתון לשימוש מרגע הפתיחה וודאו שאתם מקפידים לרענן את מלתחת השפתונים שלכם.
• במידה ואתם רגישים לצבעי מאכל או סובלים מהפרעת קשב או הפרעה במערכת העצבים, הימנעו מרכישת מוצר קוסמטי המכיל טרטזין ומאכילת מזון המכיל אותו.
• שפתונים עמידים מכילים כמות גבוהה יותר של פיגמנט ולעיתים גם סיליקון, במידה ואתם רגישים או מקפידים על אורח חיים טבעוני, אולי כדאי לשקול מוצר טבעי עבורכם.
• שימו לב שאפילו מוצרי טואלטיקה, סבונים ושמפונים לתינוקות מכילים טרטזין, SLS ושאר חומרים שנויים במחלוקת.
• בשנים האחרונות נוטים מותגי האיפור להשתמש יותר במרכיבים טבעיים ולוותר על חומרים אגרסיביים, וודאו שהשפתון שלכם בטרנד.
• קראו סימונים על גבי אריזת השפתונים, יש בהם הרבה מידע.
• התייחסו בחשדנות למוצר ממקור בלתי ידוע, במיוחד אם הוא זול מדי.
• לא תמיד יש קשר ישיר בין המחיר לטיב המוצר. לעיתים מוצר במחיר סביר מספק תוצאה טובה יותר ממוצר יקר ואפילו עמידות מוגברת.

לאתר של גליה תורן חן: http://galia-toren.com/