ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום רביעי, יולי 17, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend נשים » למי בא לגלגל רולים?

למי בא לגלגל רולים? 

2222222222

חדש!!!  קורס תסרוקות  נפתח ב"ירין שחף"- בית הספר למקצועות היופי.   אלה אברמוב, מרכזת הקורס,  בראיון ל-"ניו טרנד" על  אופנת הרולים המתגלגלת

 
אופנת הסיקסטיז עושה רטרו מטורף ומככבת בכל מקום: בשיער, באיפור, באופנת הבגדים ואפילו בסדרות טלויזיה (תוכנית הורסת שזכתה לאין סוף פרסים- 'מד מן').  האיילינר האגדי יחד עם המראה הזוהר של מרלין מונרו עושה קאמ בק.  בגדי הים בעליי תחתון המותן הגבוה, משקפי השמש החתוליים והמלוכסנים..כולם בהשראת שנות השישים וזוהי רק תחילת העונה….

אלה אברמוב, אמנית עיצוב שיער ומרכזת הקורס מסבירה:  "בעוד שהתסרוקות שנות ה-50, היו שמרניות והדוקות יותר, הרי שסוד הקסם של העשור השישי התבטא בשיער אסוף בעל טקסטורה רכה ונעימה. המראה נוקשה והמבריק הוחלף בסלסולים. הרולים כיכבו בכל בית ומספרה ויצרו תוך זמן קצר נפח גלי מאוור. שידרוג המראה נעשה בעזרת צעיף שהוצמד על קו השיער ונקשר סמוך לעורף .הנשים הבוגרות יותר, קשרו את הצעיף בחלק העליון של הצוואר כדי להסתיר את סימני הגיל ."

איך ליצור לוק רטרו בבית?
הדרך הקלאסית ליצירת תלתלים עמידים ונפח משורש השיער הוא בעזרת רולים. הדרך אומנם מעטיותר איטית,  אבל אין תחליף לתוצאה. חשוב לקחת בחשבון:
– לפני גלגול הרולים, צריך שהשיער יהיה חלק יחסית ולא מתולתל (לא חייב "מקלות", אבל יחסית ישר). אם את בעלת שיער מתולל, עברי עליו קודם עם פן, ורק אח"כ עוברים לשלב הרולים.
– בעלת שיער חלק או גלי במקצת יכולה להעזר במוס לשיער לפני הגלגול. את המוס יש להניח על כל קבוצת שיער בנפרד, לסרק ורק אז לגלגל. לא רצויי להניח את המוס קרוב מידי לקרקפת, יש להתרחק כ-2 עד 4 סמ'.

קיצור דרך – שימוש במכשיר ה"בייביליס"
בעזרת הבייביליס נוכל ליצור תלתלים בשיער, אך לא נוכל להגיע איתו לשורש. לפני השימוש יש לוודא שהשיער יבש ממים (המכשיר אינו מיבש שיער), ובעיקר החלק שקרוב לקרקפת. גם כאן אפשר להשתמש במוס או בספריי נוזלי לעמידות גבוה יותר, כאשר בכל פעם מורחים את החומר על קבוצות קטנות של השיער.

ומה בשלב הבא?
אחרי שגלגלתן את השיער ברולים (וסגרתן עם סיכות כדי שהם לא יחליקו) תנו לו להתייבש היטב. ניתן לזרז את התהליך בעזרת חימום הרולים באמצעות "כובע פיל" אותו ניתן לרכוש בחנויות למוצרי שיער.
אחרי פתיחת הרולים . מסרקים בעדינות את התלתלים עם מסרק בעל שיניים רחבות, יוצרים מראה טבעי רך ונעים. רק בזהירות , בלי הגזמות יתר של סירוק.
גלגול נעים…

תצלום השער: דוגמנית: אנסטסיה בוצ'נקו,  איפור ושיער: אלה אברמוב ,  צילום: אבי משולם

 

בתצלום: א. אברמוב. רכזת הקורס