ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend גברים » מחר כשהצבא יפשוט מדיו…

מחר כשהצבא יפשוט מדיו… 

2

 

לרגל 65 שנות עצמאותנו,  ירין שחף , מורה לאיפור מקצועי, מפלרטט בהפקת איפור גברית ביטחונית, תוך קריצה הומוריסטית לחברה המצ'ואיסטית הישראלית. גבר אחד, שלושה ליפסטיקים: סגול, ורוד ואדום. חג עצמאות שמח!

 

 

שפתון סגלגל לכומתה הסגולה של גבעתי

ירין שחף: "כוח וקשיחות נקשרים יותר מכל עם הקהילה הצבאית והביטחונית. לעומתם, ההוויה המטרוסקסואלית הופכת במהרה לחלק בלתי נפרד מהשיטה ותרבות הצריכה. עוד ועוד מתפתחת סביבה תעשייה שלמה של לייפ-סטייל, שכוללת בין השאר גם ערכות איפור לגבר: מייק-אפ ,קונסילר ושפתון בגוון טבעי במארז לגבר. זו תרבות שקוראת תיגר על הנורמות החברתיות, אך בפועל חיה ופועלת בלבה הפועם של החברה. בפרויקט חד-פעמי זה, ביקשתי להשתמש בליפסטיק, הסממן הנשי של כל הזמנים, ובעזרתו לחדור אל "מעבר לגבולות הביטחון" עם קצת הומור וללא כוונה לפגוע בסמלי המדינה."

 

כומתה ורודה? לא כאן!

צבע הכומתה הצה"לית מבדיל בין היחידות השונות. ניתן לראותה בכל גוון אפשרי: סגול, כחול, תכלת, כתום, אדום, חום, אדום, ירוק, אפור ושחור. כל הצבעים כולם, פרט לצבע אחד, הוורוד (כמובן!). הצבע שמזוהה יותר מכל עם רוך, לא קיים במפה המצ'ואיסטית והצבאית בפרט.

 

 

זינזנה – אורות מהבהבים בכחול אדום
כחלק ממערכת הביטחון, מופקדת משטרת ישראל על אכיפת החוק, שמירת הסדר הציבורי וביטחון הפנים במדינת ישראל. ההופעה הייצוגית שלה משרתת את המסר של החברה, לכן עליה להיות מגוהצת, מעומלנת ומסודרת. על רקע זה ניתן להבין שאין כאן חלילה לעג לסמלי הביטחון, אלא הוכחה נוספת ש"אופנה" ו"אידיאולוגיה ביטחונית" הם דבר והיפוכו. שני מושגים שאינם יכולים לדור בכפיפה אחת.

 

 

איפור: ירין שחף, מורה ומנהל בית הספר מספר 1 למקצועות היופי
צילומים: אבי משולם
לאתר ירין שחף
http://yarin-shahaf.co.il/