ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום רביעי, יולי 17, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend איפור » איך למרוח אייליינר?

איך למרוח אייליינר? 

2A7B3335

 

איליינר הוא פריט חובה בתיק האיפור אבל הכי בעייתי לשימוש. הוא דורש יד יציבה, אך מנגד עושה פלאים לפנים. איך למשוח? איך למתוח בלי למרוח? כיצד להגדיל, להקטין, לקרב או להרחיק את העין? ואיך להפוך את העיניים לחושניות במיוחד? ירין שחף, מורה ומנהל בית הספר למקצועות היופי, עם כל ההסברים שיעזרו לשים קץ לתעלומת הקסם השחור.  (צילום: עידו לביא)  לימודי איפור מקצועי

 

קווים לדמותו
איפה שתשימו עין שם הוא נמצא. אין איפור בלי איליינר, נקודה. כבר כמעט עשור שהוא איתנו. ההשראה הגיעה משנות ה- 50. שם ייצג את האייקונים ההוליוודיים (מרלין מונרו, סופיה לורן ודומות). תקופה שסימלה יותר מכל זוהר, רומנטיקה, נשיות, ואבק של כוכבים.
בעשור האחרון הוא עשה קאם בק ואין איפור שווה בלעדיו.
איליינר שמונח בצורה נכונה מחמיא. הוא יוצר אשליה של עין גדולה וקו ריסים מעובה ועשיר יותר.

עייני חתול או עיני שקד?

כדי ליצור מראה עיניים חתולי יש להאריך את הפס מעבר לסוף העפעף, עם מעט אלכסון כלפי מעלה.. עין מודגשת באיילנר שנמרח ממרכז העפעף כלפי חוץ "מרים" עפעף נפול ואילו איליינר שממסגר את קו הריסים העליון והתחתון הופך כל עין ממוצעת לשקד אקזוטי. באיזה סגנון שתחליטו, איליינר הוא פריט חובה. היתרון הגדול: התאמה לשעות היום והלילה כאחד. כדי להגיע לתוצאה טובה, תופסים את איזור הגבה כלפי מעלה ומביאים את העפעף לזווית מתוחה. משרטטים קו צמוד לקו הריסים בעזרת איליינר נוזלי בצורת טוש ויוצרים סיומת זוויתית קצרה על קו הקפל עם נטיה קלה כלפי מעלה.

איך עושים את זה נכון ?
הנחת אייליינר דורשת לפני הכל יד יציבה . ירין שחף: "אם את מאלה, שרק המחשבה על נוזל שחור בין הידיים גורמת לך לרעוד יתכן ויש לך סיבה טובה. הסוד הוא אימון, אימון, ושוב אימון. קחי זמן פנוי, שבי בנוחות מול המראה. אם היד רועדת, הניחי את המרפק על השידה, כשהאצבעות בגובה העין. העיקר, לא להתייאש! מנסים שוב ושוב. מורחים ומוחקים. בסוף זה מצליח ויוצא ישר כמו פלס.
1. ליצירת אפקט של עיניים גדולות, מותחים קו צמוד מחוץ לריסים התחתונות.
2. להקטנת עיניים גדולות, מותחים קו שחור עליון ותחתון על קו הריסים (עיני שקד).
3. "להאיר" עין "ישנונית" מומלץ למרוח עפרון לבן בתוך העין ולסיים בקו איליינר צמוד לעפעף העליון.
4. "לקירוב" עיניים רחוקות, מתחילים למתוח את האיליינר מילימטר מתחילת העפעף (בצד הקרוב לאף).
5. להרחקת "עיניים קרובות", מותחים את קו האיליינר רק בשני שליש העפעף ואז ממשיכים להדגיש אותו כמה שיותר לכוון החיצוני של העין.
6. "להרמת עין נפולה" – יש להטות את סופו של קו האילייניר כלפי מעלה. את ההטיה כלפי מעלה מתחילים טיפונת לפני סיום העיקול של העפעף.

הכי חשוב:
– לפני השימוש יש לנער את המיכל וכשפותחים יש לספוג את המברשת בטישו, על מנת להסיר גושים ועודף צבע.
– בהנחת האיילנר ממולץ להשכיב את המברשת על הצד ולמשוך את המברשת במשיכות ארוכות.
– יש להתחיל בפעולת מתיחה של הגבה כלפי מעלה או הצידה (תלוי בסגנון הרצוי) ואז להתחיל לשרטט מהחלק הפנימי החוצה, בצמוד לשורש קו הריסים.
– עובי הקו המצוייר מותנה במידת הלחץ של המכחול על העין.
– יש להקפיד על יבוש של כ- 10 שניות (כשהעין עצומה) כדי שלא ימרח או יצבע איזור לא רצוי.

איפור :ירין שחף, צילום: עידו לביא, דוגמנית : מרים רוט
לאתר http://www.yarin-shahaf.co.il/