ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend איפור » האיפור הנכון לחוף הים

האיפור הנכון לחוף הים 

499P1147

איפור, חום, זיעה ולחות – איך זה בדיוק הולך עם איפור, איך לזהות מוצרי איפור עמידים בתנאי לחות ומים והיכן יש לאפסן את מוצרי האיפור בקיץ? ירין שחף, מנהל בית הספר למקצעות היופי ומרצה בקורס איפור מקצועי עם המדריך המלא:

 

1. מורחים על הפנים משחת לחות מרגיעה.

2. מתאימים סוג המייק-אפ בעל מסנן  קרינה ועל בסיס סילקון

(ברוב תכשירי המייק אפ מסנן ההגנה כבר בפנים ,הקפידי לבחור מייק אפ עם מסנן הגנה בין 15-20)

3. מקבעים את המייק-אפ בעזרת פודרה (על בסיס סיליקון) . מרכיב הסילקון יאפשר מגע במים ללא חשש שתוסר.

4. אזור העפעפיים נוטה במיוחד להזיע. כדי ל"הגן" על  הצלליות וכדי שלא תמחקנה במגע עם המים בריכה, או לחות בכלל, יש להניח מייק-אפ עמיד על שטח העפעף, לקבעו בעזרת טלק ורק אז להניח את הצללית.

5. מושחים מסקרה מסוג "ווטר-פרוף" שהיא עמידה בכל קני מידה של לחות.

6.טרום הנחת השפתון מזינים  השפתיים בעזרת במקלון לחות, על-מנת למנוע פיצוצי יובש. (קיימים בשווקים מספר סוגי שפתונים עמידים בכל קני מידה של מים – יש לקרוא את השורות הקטנות).

 

כיצד מזהים תכשירים עמידים במים ?

תכשירי האיפור העמידים במים מתחלקים ל- 3 דרגות

Water Proof – עמידות בתנאי לחות לחוף הים.
Transfer Proof- עמידות גבוהה לשהייה ממושכת בתנאי חום ומגע עם מים.
Water Resistant – עמידות מקסימאלית לכל קנה מידה של שחייה.

 

איך לזהות מוצר איפור שפג תוקפו?

כמו לכל מוצר, גם לתכשירי איפור יש חיי מדף. איפור שפג תוקפו הוא מקור אפשרי לתופעת פצעונים וגירויי עור. השליכי מוצרים פגי תוקף. א ורך החיים של מוצרי איפור בד"כ הוא לשפתון – עד שנה, למסקרה – עד ארבעה חודשים, ולפודרה וצלליות – עד שנה וחצי. כל זאת בתנאי שמאפסנים אותם בתנאים נאותים (מקום קריר ויבש). במרבית המוצרים מסומן תאריך התוקף, במידה ולא ניתן להריח את המוצר, אם ריחו רע וצבעו הפך דהוי סביר להניח שפג תוקפו.

היכן לאפסן את מוצרי האיפור בעונה החמה?

בוודאי לא בארון האמבטיה, שם הם צוברים לחות ובטח גם לא בתא הכפפות במכונית, שם הטמפרטורות לוהטות במיוחד ובטח שבטח אין לקחת אותם בתיק לחוף הים.
מוצרי איפור חייבים להיות מאוחסנים ושמורים היטב על מנת שנוכל להפיק מהם את המיטב.
בעונה החמה בפרט יש לאחסנם במקום קריר ויבש. ליפסטיק הוא מוצר שמועד לפורענות מאחר ורובו עשוי שעווה וזאת כדי שימרח בקלות על השפתיים. בעונת השיא של הקיץ יש להניחו בשקית פלסטיק ולאפסן במקרר. גם עפרונות עיניים מושפעים מאוד מלחות וחום. במזג אוויר חם ניתן לשמר אותם בתא ההקפאה. כחמש דקות לפני השימוש ניתן להוציאם ולצייר מעט על כך היד כדי לסגל לטמפרטורת הגוף ואז ניתן לצייר איתם בקלות ובנוחות סביב העיניים.