ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שלישי, יוני 25, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend נשים » קיץ: איך לבחור את הבושם הנכון?

קיץ: איך לבחור את הבושם הנכון? 

499P1482חני-פסקין-1-

 

מאת: גליה תורן חן, יועצת שיווק למותגי קוסמטיקה ובישום
(בתצלום: מרב מנחם,  איפור וסטיילינג: חני פסקין – בוגרת "ירין שחף"  צילום: אבי משולם)

 
מה חדש על מדף הבשמים ?
המגמה הבולטת ביותר הקיץ עשויה להזכיר לכם את ימי הסבתות אשר נהגו להתיז על עצמן או דה קולון על מנת להתרענן. כיום חזרו בשמי הקולון ביחד עם אחיהם בשמי הבודי מיסט והבודי ספלאש אשר מיועדים להתזה על כל הגוף ולתחושת רעננות מידית.
בישום קיץ חייב להיות קליל יותר, צבעוני יותר ורענן יחסית לאחיו הבישום החורפי. הסבילות שלנו לניחוחות עזים פוחתת בחורף ולכן המרכיבים בבישום קיץ יהיו רעננים ומצננים: מנטה, הדרים, עשבים ירוקים, עלים ופרחים קלילים. גם הריכוז של הבושם עשוי להיות מופחת. הלהיטים של הקיץ הם האו דה קולון והבודי מיסט, וורסיות קלילות של בושם שניתן להתיז על כל אזורי הגוף ולקבל תחושת רעננות מידית.
אחד התווים המנצחים הוא האמבר, רבים טועים לחשוב שמדובר ברכיב בודד, אך למעשה זוהי קומפוזיציית רכיבים היוצרת אקורד הרמוני של ריחות וניל מתקתק ולבדנום- צמח שמקורו בהרי האטלס.
ההדרים המיוחדים אף הם באופנה העונה, ניחוחות של ברגמוט (כמו בתה ארל גריי), אשכולית אדומה, ליים ופריחת תפוז מוסיפים רעננות נהדרת לכל בושם. כאשר רוצים להוסיף לבושם טיפת מרירות מוסיפים תמצית של קליפת הדר.
בשמים בניחוח ים ובריזה מתאימים במיוחד לקיץ. המותגים השונים מפתחים מולקולות של ניחוח אוקיינוס ומים זכים וצלולים. לעיתים נעשה שילוב של ניחוח שמש ומים, כמו ריח של העור אחרי שהיה בחוף הים. הניחוח הרענן הזה שימש השראה לבושם הגברי החדש מבית GA DE – אייקון אקספלורר.
פרחים אף הם פופולאריים בבישום נשי קיצי: אירוס, ורד, מגנוליה, פרזיה, פרחים לבנים מככבים גם הם כבכל עונה בבשמי הקיץ מהמשפחה הפרחונית. פרחים אלה בולטים במיוחד בבושם הנשי החדש מבית GADE- אייקון פרל.

 

לפני שמתבשמים בכל עונות השנה ובמיוחד בקיץ תחשבו על הרגשת הרעננות שתרצו להשיג גם באמצע היום, גם במעלית דחוסה (נימוסי בישום בבקשה…) ואפילו באימון כושר. הבושם הנכון עם התחושה הקלילה והמרכיבים האווריריים עשוי לסייע לכם להרגיש הרבה יותר טוב כל הקיץ.
טיפים לבישום קייצי עדכני:
• העדיפו בשמים רעננים בשבילכם ובשביל הסביבה.
• בשמים אוריינטלים, עציים ועשירים כדאי לשמור לשעות הערב או לחורף.
• ביציאה לשמש יש להעדיף בושם קיץ מופחת אלכוהול.
• כדאי להגיע לחנות הבשמים נקיים ולא מבושמים למדידת ובחירת בושם חדש.
• נסו להתיז או דה קולון או בודי מיסט המכיל תמציות הדרים על כל אזורי הגוף ומעל קרם גוף. הניחוח יהיה רענן במיוחד.
• ככל שהבושם שקוף ובהיר יותר, כך הוא יהיה בד"כ רענן יותר