ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שישי, יולי 19, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend נשים » 130 ק"ג: הדיאטה שהפכה למסע חיים

130 ק"ג: הדיאטה שהפכה למסע חיים 

1070032_10151764792404040_1307841165_n

סיפורה האישי והמרגש של אורית לוי שהגיעה ל-130 קילו והחליטה לא עוד. אחרי שהשילה בכוחות עצמה שלושים ק"ג, בחרה להמשיך את הדרך בניתוח לקיצור קיבה. עכשיו היא שוקלת 90 וממשיכה אל מטרה: 75 ק"ג מחוטבים.

מאת: אורית לוי
"לקראת גיל 30, אחרי שניסיתי כל חיי להיות אחת מהחבר'ה. החלטתי להיות רזה, להתלבש נורמטיבי, להיות נאהבת. אחרי שרזיתי ועליתי אין סוף במשקל, החלטתי לעצור הכול ולומר די, עד כאן.
מספיק לחיות בשוליים, בא לי לעלות על הכביש ולנהוג במהירות מופרזת.
במשך כל השנים, ניסיתי כל דיאטה אפשרית, מקיצוניות של אסור מותר, עונשים, אימונים, כדורים, מיצים, ועד אבני אנרגיה. כל אפשרות נוספת שיכלו למכור לי, באה בחשבון. וכל זאת בשאיפה להגשים חלום: .אני רוצה להיות רזה!
התקבלה החלטה, עוד שנה אהיה חטובה!
רובנו אלופים בלומר אני רוצה להיות… אני רוצה להגיע ל… אבל נשאלת השאלה מה אנחנו עושים בשביל…?
הפור נפל: הצעד הראשון היה להשתתף בתוכנית לרדת בגדול (עונה 2). במהלך התוכנית השלתי 30 ק"ג. שמרתי על המשקל  בקנאות, אך לא הצלחתי להמשיך לרדת. לפני חודשיים נפלה החלטה: ניתוח, קיצור קיבה. אין בי פחד אני מוכנה לשלם גם בחיי. הלכתי נחושה למרות שידעתי שאני עלולה להסתבך ושלא מדובר בניתוח נפוץ. מעקף קיבה זה שם הניתוח, אני הולכת לעקוף את הקיבה שלי.
כיום ,חודשיים לאחר הניתוח אני מבינה דבר אחד, שם זה רק התחיל. המסע, שלי בראשיתו.  אני יוצאת לדרך חדשה. נלחמת על כל גרם, שלושה שבועות אחרי הניתוח אני יוצאת להליכה הראשונה שלי, "מה קורה פה ? שואלות בגסות הרגליים" . לא הנפש ולא הגוף ידעו לענות רק דבר אחד היה ברור יש כאן מטרה.

נפתחה דלת חדשה בחיי. אני פוסעת אליה בזהירות ועל קצות האצבעות, צעד ועוד צעד מגלים  לי את האוויר הפתוח. השעות המוקדמות הציפורים המציצות, מסלול הליכה, נמל רידינג תל אביב. אני צועדת מנמל תל אביב ועד תל ברוך לאורך הים והמסלול מדהים. מולי חולפים  צועדים  בכל מיני צבעים. אני תוהה במחשבותיי ומנסה לדמיין מה מביא אותם להליכה מאומצת בשעת בוקר מוקדמת.  אני נלחמת  במחשבותיי להיות אחת מהחבר'ה ולנהל חיים נורמטיביים של בחורה בת 30 שחולמת על בית ומשפחה .
אחרי הניתוח הצלחתי לרדת עוד עשרה ק"ג  אך הדרך עוד ארוכה. ההרזייה ושינוי ההרגלים גורמים לי להנאה רצופה וסוף סוף לאהוב את עצמי. אני מתחילה לפגוש ביכולות שלי, בהצלחות שלי, בנחישות שלי. כל פעם מגלה עוד משהו שמסייע לי בתהליך השינוי. כל חיי הייתי עצלנית, לא רציתי להתאמץ זה תמיד היה מתחיל וככה נגמר מהר כי היה קשה להתמודד.
היום אני ממשיכה את המסע בליווי תזונאית ומאמנת כושר. לומדת לאכול באהבה ולא בכעס ומרמור, כי בסוף המסע  הזה עוד אהיה רזה. אני מבטיחה.

ליומן המסע שלי :

https://www.facebook.com/orit002