ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend איפור » מקצוע: מעצב פחד

מקצוע: מעצב פחד 

6

לרגל סיום שנת הלימודים, קבלו ההצה לכמה עבודות נבחרות של בוגרי מגמת אפקטים קולנוע טלויזה ותיאטרון ב"ירין שחף". ו….אל תשכחו – איפור זה כל הסיפור!     (צילומים: אבי משולם)

"שדה קרב" : איפור של פציעות, חתכים, כוויות ושאר אפקטים מיוחדים  (החומרים: צבעי גוף, דם סינטטי, שעווה פיסולית), מייק אפ)

ציורים של אמנים ידועים יכולים להוות השראה לדמויות מרתקות. "הצעקה" – ציור מתוך סדרת ציורים אקספרסציוניסטים והדפסים שנוצרה בין השנים 1983-1910 על ידי האמן הנורווגי- אדוארד מונק. כאן בעבודת האיפור: פרשנות אישית של המאפר . תוספות של שעווה באף, עבודת הזקנה והצללה כחלק ממראה האיפור. השיער צבוע מייק אפ לבן, ליצירת אפקט שיבה. דם קרוש על השיניים להגברת אפקט הפחד


 

טבע, נופים וארץ ישראל  זו בהחלט השראה מקורית לאיפור במבחן סיום קורס אפקטים. את השורשים בנתה המאפרת המקצועית משעווה, ועליהם ציירה בצבעי שמן את טקסטורת העץ.היופי בצילום עבודת האיפור הזו הוא הרקע השחור – הגורם לדמות "לקפוץ" החוצה מתוך התמונה וליצור אפקט תלת מימדי. כלומר מעבר לאיפור המקצועי, על העבודה להיות מצולמת בסטודיו ובתנאים מקצועיים על מנת להביא אותה לידי ביטוי בצורה מושלמת.

 

כדי ליצור מבט חודרני ועמוק, נבנו גבות נמוכות שסוגרות על העין. הקרניים נעשו בבניית תלת מימד מלטקס ונראות כחלק בלתי נפרד מהפנים. הדמות משלבת  בין איפור  ביוטי נשי ואלגנטי (שפתיים אדומות, ריסים צפורניים)   לבין אפקטים של פחד דם  דמיון ואפלה.

 

קורס אפקטים מיוחדים, הוא  מגמת לימוד אידיאלית לאנשים שאומנות  ויצירה בנשמתם. הלימוד מגיש כלי איפור מקצועיים לעבודה בקלנוע סרטים, הפקות, פרסומות, תיאטרון וכו.  לדוגמא: הדבקת קרחת ותוספות. זוהי  מלאכה לא פשוטה הדורשת דיוק והתאמה . סרטים כמו: בנג'מין, באטן בו נשלחים השחקנים במנהרת הזמן כוללים חלק מהאפקטים  הנלמדים.  תוספת קרפה שזה שיער מלאכותי, פלולות שעווה, מרקם עור עייף, והצללות – הם בדיוק המרכיבים שעושים עבודה זו לאמינה.