ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend גברים » איזה ריחות מעוררי תשוקה?

איזה ריחות מעוררי תשוקה? 

_99P4997 copy

בכל השפות, שפת האהבה היא שפה מיוחדת… ניתן להביע אהבה בכל כך הרבה דרכים:
בשיר, במילה, בתנועה, במחווה ובכל זאת, מבין כל אלה שפת הניחוחות היא שפה מיוחדת. שפה בינלאומית, ראשונית ופרימיטיבית הקשורה למנגנוני ההגנה והביטחון המולדים והגנטיים שלנו.

 
מאת: גליה תורן חן, מומחית לבישום ויועצת למותגי יופי

למה הכוונה? אנחנו "מתוכנתים" גנטית להעדיף ניחוחות וטעמים מסוימים על פני אחרים. המשיכה שלנו למין השני, הרגש שאנו מכנים "אהבה" מונחה באופן בלתי מודע על ידי חוש הריח שלנו.
איננו יכולים להימשך אל אדם שריח גופו הבסיסי אינו תואם את טעמנו. הדבר דומה למשיכה הפרימיטיבית של בעלי חיים בטבע. בעולם החי' בחירת בן או בת הזוג האידיאלית להמשך המין תלויה בחוש הריח. בעלי החיים מפזרים סביבם "פרומונים"- הורמונים חייתים האחראים על משיכת המין השני ומגבירים את סיכויי ההזדווגות שלהם.

בני האדם בעידן המודרני למדו להסוות את ניחוח גופם הבסיסי על ידי רחצה תכופה וטקסי התבשמות. למעשה, הפכנו את מנגנון המשיכה בין המינים למנגנון משוכלל ומעודן יותר, אך מהטבע קשה לברוח… אמנם איננו מפרישים פרומונים חייתים, אך אנו בהחלט מושפעים מניחוחות המחקים פעולה של פרומונים ויש להם השפעה מעוררת ומגרה על החושים שלנו.

 בתצלום: דפנה ומישל    צילום: אבי משולם       איפור: ירין שחף

בתצלום: דפנה ומישל צילום: אבי משולם איפור: ירין שחף

מרכיבים מעוררי תשוקה:
הבשם –האמן שיוצר את פירמידת הניחוחות של הבושם, מודע להשפעתם הארוטית של המרכיבים ולכן בבשמים רבים המיועדים לעורר בנו רגשות אהבה מצויים מרכיבים כאלה.
הבולטים והמפורסמים ביניהם הם מרכיבים בהשראת עולם החי. המושק (MUSK) אשר הופק בעבר מבלוטת המין של "אייל המושק הצפוני", מדיף ריח חושני ונקי כאחד. כיום מפיקים אותו במעבדה כמובן והוא אחד המרכיבים הפופולאריים ביותר בעולם הבשמים.
לקנות לאהובים שלכם בושם על בסיס מושק  היא מחווה רומנטית מאין כמוה הנעוצה בהיסטוריה: המלכים הפרעונים נהגו להעניק בקבוקוני שמן מושק מצרי יקר ונדיר כמתנה לכלה בליל כלולותיה.
מבין בשמי המושק המודרניים כדאי לציין את "נרסיסו רודריגז" NARSICO RODRIGUEZ, המעצב הניו יורקי היוקרתי, אשר פיתח אובססיה למושק וחקר את מקורותיו העתיקים. לאחרונה, השיק המעצב בושם חושני על בסיס מושק טהור בשם הפשוט והתמציתי- ESSENCE.

 

לאתר של גליה תורן חן:   http://www.galia-toren.com/