ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שלישי, יוני 25, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend נשים » צוואר מקומט: המדריך למזעור נזקים

צוואר מקומט: המדריך למזעור נזקים 

-פרי-לפני1

מאת אבי ונציה, קוסמטיקאי רפואי.

 

 נטייה לקמטים ואלסטיות מתגברת עם הגיל. עור הצוואר ידוע כעדין ודק עקב היעדר בלוטות חלב שמספקות לו שמנוניות. דלות שכבת השומן התת-עורית, תורמת להאצת רפיון העור ולהתקמטותו. גם עליה חדה במשקל יכולה לגרום לעור בסיס הצוואר להתעבות ולהקשות על חדירת מרכיבים של תכשירי הטיפוח.

לא רק עניין של גיל

גם צעירים סובלים מבעיות אסתטיות שונות בצוואר, החל מצוואר כפול וכלה בחריצים לא רצויים. עיקר התופעה מחמירה עם השנים. את רוב הבעיות כמו קמטים ומרקם עור מחורץ ניתן למצוא בקרב נשים שחצו את קו הארבעים והחמישים.

מה עושים?

המענה המיוחל לבעיות אלו הגיע בשנים האחרונות בזכות פיתוח טכנולוגיות זעיר פולשניות. קרמים וחומרי הזרקה למילוי, נותנים תוצאות מהירות ואיכותיות.
שיטת המזוטרפיה לצוואר יכולה להיות טיפול בפני עצמו, או כחלק והשלמה לטיפולים בשיטות אחרות כגון ניתוח, טיפולים במכשירים מבוססי גלי רדיו, לייזר או IPL, להשלמת ומקסום תוצאות הפעולה.הטיפול במזוטרפיה אידאלי גם לפני אירוע, שכן, תוצאותיו נראות לעין כבר מהטיפול השני. סדרה מלאה תכלול 5-6 טיפולים ובהמשך טיפול תחזוקה פעם בחצי שנה.

אבי ונציה

אבי ונציה

טיפים

* מסנני קרינה: הקפידו למרוח את הצוואר והמחשוף במסנני קרינה במהלך כל השנה.
* ניקיון: מדי ערב נקו את הצוואר מהלכלוך שהצטבר במהלך היום. עשו זאת בעזרת סבון ג'ל, שמנקה ביסודיות וביעילות רבה יותר מאשר תחליב ניקוי עדין. חשוב לדעת שאין לנקות את עור הצוואר עם מי-פנים המכילים אלכוהול, במהלך ההתנדפות הוא סופח מים מהעור ומייבש אותו.

* שגרת טיפוח קבועה: לרוב, כל קרם שמורחים על הפנים, ניתן למרוח גם על הצוואר אולם כשהעור בוגר ומראה סימני גיל, מומלץ לרכוש קרם למיצוק ומתיחת הצוואר אותו מומלץ למרוח בלילה . בין הרכיבים הפעילים בקרם מומלץ לחפש חומרי לחות, ויטמין C המחזק את העור ומבהיר אותו; שילוב של חומצות ופפטידים בריכוז נמוך.

* אקסטרה טיפוח: כל מה שאתן מורחות על הפנים מתאים גם לצוואר שלכן ולכן אל תסיימו את המריחה בקו הלסת-המשיכו עוד כמה סנטימטרים למטה לכיוון הצוואר והמחשוף. יחד עם זאת, פילינג מכני עם גרגרים, המחייב תנועות שפשוף, אינו מתאים לעור הדק והחלש של הצוואר. אולם כן מומלצים פילינג אנזימטי ופילינג על בסיס חומצת פירות (אלפא-הידרוקסי-אסיד‭.(‬ הם מאיצים נשירת תאי עור מתים שהצטברו על העור ומקנים לו גוון עמום ועייף. ההסרה חושפת תאים צעירים ורעננים בעלי גוון בריא יותר, שקולטים היטב את חומרי הטיפוח.

* לילה לי– ותרו על כרית השינה. הכרית גורמת לקימור בקדמת הצוואר ולהתקפלות הסנטר לכיוון החזה וכך הצוואר מתכווץ ועורו מקדים להתקמט, אותם קפלים בעור הצוואר, יהפכו עם הזמן לקמטים.
* בגוף אני מבינה- שמרו על משקל יציב. השמנה גורמת לעיבוי הצוואר ולטשטוש קווי המתאר.

* מים בששון: הימנעו בשימוש במים חמים מדי. החום מרחיב כלי דם ומחליש אותם. בגיל מבוגר, התכווצות חוזרת פחות יעילה ולכן הצוואר מקבל גוון אדמומי ולא מחמיא.

*ריח ניחוח: אין להתיז בושם ישירות על עור הצוואר, כי בשילוב עם זיעה וחשיפה לשמש עלולים להופיע רגישויות וכתמים בעור.

* טיפולי קוסמטיקה: ישנן שיטות נוספות לטיפול בצוואר המתבגר- טיפולי הפילינג (קילופי עור שונים), טיפולי הפוטורג'וביניישן – המבצעים קילוף מבוקר ועדין, המבוצע באמצעות לייזר והבזקי אור שמטרתם לטשטש את כתמי הגיל ולחדש את העור. לצד אלה מוצע כיום טיפול חדש המכיל קוקטייל חומצות חדשני כולל פפטידים מהדור החדש שמשלב ריכוז נמוך במיוחד עבור אזור הצוואר בשילוב עם טכנולוגיית אולטרא-סאונד להחדרה עמוקה יותר של החומרים והלחויות. כיום זהו הטיפול האולטימטיבי לאיזור הצוואר והמחשוף.

עם בטי רוקאווי הכוהנת הגדולה של הדוגניות

https://www.facebook.com/venetzia?fref=ts    אבי ונציה- קוסמטיקאי רפואי, 054-7280480