ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend תרבות » מיי פיינגולד לאירויזיון

מיי פיינגולד לאירויזיון 

מיי פיינגולד ואסף אברבוך 047-1

פיינליסטית כוכב נולד, מיי פייגולד  תייצג את ישראל בתחרות האירוזיון בדנמרק. הזמרת נבחרה לייצג את ישראל בתחרות שתתקיים השנה בקופנהאגן . פיינגולד העפילה על מאיה בוסקילה שזכתה במקום השני בוועדה של רשות השידור.

בתצלום: מיי פיינגולד והאקס, אסף אברבוך,  עם איפור בצורת קעקועים בנוסח האייטז שעיצבו לה מאפרי העל ירין שחף ואנסטסייה מיילר

 

פיינגולד נולדה בראשון לציון בשם מיטל סלונימסקי. הקריירה המוזיקלית שלה החלה בקונצרטים של בית הספר, ובהמשך לקחה שיעורי פיתוח קול ושירה. בהמשך הייתה סולנית בלהקות כמו "דיזיאק" ו"אדום". בזמן היותה של מיי חברה בלהקת "דיזיאק", הלהקה הופיעה בין היתר בפסטיבל ערד 2009, והוציאו סינגל בשם "spank".

בשנת 2009 השתתפה בעונה השביעית של התוכנית כוכב נולד. פיינגולד נמנתה עם המתמודדים הבולטים בתוכנית, והרבתה להופיע בתוכנית בסגנון רוק. במהלך העונה השביעית של כוכב נולד, בסוף העונה היא העפילה לגמר יחד עם הזוכה רוני דלומי ווסיימה במקום השלישי.

כשבוע לאחר הגמר הוציאה פיינגולד את הסינגל הראשון שלה "לשבור רגל" והפכה למתמודדת כוכב נולד שהוציאה סינגל בזמן הקצר ביותר.

באפריל 2010 סיפרה בראיון לחדשות ערוץ 2 שבעת שעבדה בצעירותה באילת, נאנסה. על כך כתבה את שירה "מה נשתנה" שיצא כסינגל. בשיר מתואר מקרה אונס של בחורה שיוצאת לבלות, שנעשה בעזרת סם אונס. השיר עורר סערה ציבורית בעקבות מילותיו ובעקבות הקליפ הפרובוקטיבי‏ ב-23 ביולי 2010 יצא אלבומה הראשון "סודה פופ" בחברת הליקון

ביוני 2010 החלה להופיע במחזמר על פי שיריו של שלמה ארצי, "לילה לא שקט". אף זכתה בתואר "תגלית השנה של הקאמרי" על תפקידה במחזמר.‏

בקיץ 2011, חברה מיי פיינגולד להרכב "לימוזינה אקספרס" שכולל שניים מחברי להקת משינה, מייקל בנסון ואבנר חודורוב, ואת הדיג'יי יניב גולד. "לימוזינה אקספרס" הוא הרכב אלקטרו פופ עכשווי בניחוח שנות השמונים. ב-22 באוקטובר 2011, הופיעה "לימוזינה אקספרס" בהופעת החימום ללהקה רוקסט, בעוד מיי פיינגולד בחודש התשיעי להריונה, ומספר שעות לאחר ההופעה, מיי ילדה את בתה הבכורה אמילי.

ב-7 באוגוסט 2012 יצא השיר "תמונות", הסינגל הראשון מתוך האלבום השני של מיי פיינגולד, אותו כתבה עם אבנר חודורוב, והלחינה בעצמה.‏הסינגל זכה להשמעות מרובות בתחנות הרדיו השונות וצעד עשרה שבועות במצעד של רשת גימל.

הופיעה בתפקיד רוזה, בעלת המועדון היפואי, בהפקה המחודשת של קזבלןבתיאטרון הקאמרי.

ב-14 בינואר 2013, הוציאה  פיינגולד את הסינגל השני שלה בדרך לאלבום השני שלה "להתראות מחר" ‏הסינגל זכה להשמעות מרובות , ואף הגיע למקום הראשון במצעד של רשת גימל.

ב-19 במרץ 2013, נחשפו המועמדויות לפרס התיאטרון 2012, והיא זכתה על תפקידה בפרס שחקנית המשנה ‏במחזמר קזבלן

ביום חמישי ה-9 בינואר 2014, בחרה ועדת רשות השידור בראשותו של יעקב נווה, במיי פיינגולד שתייצג את ישראל באירוויזיון שיתקיים זו השנה ה-59 ב-10 במאי השנה בקופנהגן, דנמרק.‏

(מתוך הויקפדייה)

בתצלומים :מיי פייגולד, איפור: ירין שחף,  צילום :אבי משולם