ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend איפור » ירין שחף: תחזיות טרנדים 2014-5

ירין שחף: תחזיות טרנדים 2014-5 

19

ירין שחף, אמן האיפור ומנהל בית הספר   למקצועות היופי, יצר קטלוג תחזיות וטרנדים המשקף  מגמות סטייל בולטות של איפור, שיער וסטיילינג לשנים 2014-5

הפרשנויות וההשראות נאספו מרחבי הגלובוס ומשלבים התיישבות כפרית שיבטית, אדריכלות אורבאנית ואף מאגיה שחורה, זן ויוגה.


יריו שחף: "ענף היופי והאופנה מתחדש ללא הרף. העוסקים  בו נמצאים בחיפוש מתמיד אחרי "הדבר הבא"  כדי ליצור את הלוק הנכון. בכל תחומי העיצוב וביופי  בפרט- אנו זקוקים לתחזית מגמות אופנה המורכבת מצבעים מרקמים וצורות.”

 

"כמנהל בית הספר המוביל למקצועות היופי, המכשיר ומגדל את הדור  החדש של אנשי הויז'ואל – מאפרים, סטייליסטים ומעצבי תסרוקות, הרגשתי שקיים צורך גובר בתחום ליזום קטלוג בו ירוכזו המגמות החדשות לשנת 2014-5", אומר שחף.

 

תחזית אינה נוצרת בגחמה של רגע. מפרט שחף: "תחזית נכונה של מגמות אופנה מושפעת מאירועים פוליטיים, מצבים כלכליים וחברתיים, סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה ועוד. כאמן איפור ויועץ טרנדים הפועל באירופה לצד פעילות בארץ אני נחשף לעיתים קרובות לסודות התעשייה טרם הגעתם ארצה. ישנם מקומות השראה ברורים ויש חמקמקים,  עד שלא ניתן  להניח עליהם אצבע מדויקת".

 

6 הטרנדים לאיפור ב-2014/5 ע"י ירין שחף:

URBAN TRIBES

חיבור של ניגודים וקצוות ניגודיות. מעודן וגס. נמוך וגבוה. עמוס ומינימליסטי. פערים חברתיים בין שכונות בעיר. עושר מול עוני. "בשנים האחרונות העולם חווה גל של ערבוב ומיזוג תרבויות. בפרשנות שלי לתהליך זה התמקדתי ב"שבטים" המרכיבים את השכונות של הערים הגדולות בהשוואה למראות ויז'ואלים של חברות שבטיות מקוריות באפריקה. במגמה זו אני מחבר למראה אחד את הלוק של "up town girl" עם "Jenny from the block"" , מסביר שחף. במראה הכללי יהיה ניתן לראות חיבורים של חולצה לבנה מחויטת, לצד אוברול "זועק" מחנות יד שניה. גם באיפור בולטים סממנים שבטיים – עיטור איפור במרכז הפנים לצד עין בעלת איפור מעושן….

URBAN TRIBES איפור: ירין שחף, צילום: הילה אלקיים

 

HYPER CHINA

משנחאי של 1930 ועד שנחאי 2030. סין הישנה לצד סין העתידנית. האם ב-2030 סין תהיה עדיין קומוניסטית? המזרח הרחוק בכלל, וסין בפרט, מסקרנים אותנו. אנו כל הזמן בודקים את ההוויה שלהם לעומתנו. כוח עבודה זול, בעל יכולת ייצור פנומנאלית עד כדי השתלטות על כלל התעשייה בעולם."הדומיננטיות של סין גורמת לי לחקור את המראה של האישה הסינית על כל גווניו: השמלה הסינית הנוקשה בעלת הקווים החדים, לצד מראה הנשים המפתות משנחאי ההוללת, "פריז של המזרח הרחוק" בשנות ה-30 של המאה הקודמת", מסביר שחף מהיכן מגיעה ההשראה. המראה "החושני" של המזרח: פנים חיוורות מפודרות למראה מאט, לצד איפורי עיניים ושפתיים עמוסי בוהק ואור, המאפיינים את בדי המשי המסורתיים.

HYPER CHINA איפור:ירין שחף, צילום: הילה אלקיים

מתוך קטלוג תחזיות האופנה של ירין שחף

PRO ACTIVE

ויטאליות. חיוניות. תנועה. אנרגיה. יוגה. פילוסופית הזן. תנועה בחוויה היומיומית. "אני מאמץ בשמחה את המראה הויז'ואלי האופייני לאנשים המפעילים את הגוף. לכאלה המבינים שתחזוקת ואימון הגוף מחזקים ומאמנים את הנפש. היוגה יודעת לשלב בין גוף ונפש, בין עבודה פיזית מאומצת, לצד רוגע וריכוז מנטליים" מסביר שחף מהיכן נולד הטרנד. גם האופנה משלבת בין בגדי הספורט הצמודים אך האלסטיים, הנעים בזרימה אחת עם הגוף, לבין הבגד הרחב, הנושם, כרשת מאווררת. מראה האיפור נע על הקשת הטבעית של "הרגע יצאתי מסאונה" ועד לפרשנות מאופרת לבגדי הספורט הזוהרים בעלי הצבעים הבוהקים.

PRO ACTIVE איפור:ירין שחף, צילום:הילה אלקיים

חיוניות וניקיון באיפור, איפור:ירין שחף, צילום: הילה אלקיים

 

HAPPY METAL

מתכות. הבזקי אור. נצנוץ. התרגשות ממופע זיקוקין. מטילי זהב. מטאליקה שמחה. למתכות תפקיד חשוב בכלכלת העולם. מחירי הברזל ומתכות היוקרה מאמירים ובעולם בו המטבע הולך ומאבד מערכו, אנשים רבים משקיעים, כבימים עברו – במתכות. הפיזיות של המתכת מעניינת – זהב במצבו הנוזלי, לבה מבעבעת ואפילו מופע זיקוקין גורמים לנו לעניין ולהתלהבות. דווקא כעת, כאשר העולם נתון במשבר כלכלי, הטרנד המטאלי מתגבר ופורץ דרך כל פריט אופנתי ומתבטא גם בסקאלת צבעי האיפור: פאייטים, ניטים ורקמות מתכתיות. הפרשנות שלי לעולם המטאליקה, מאפשרת לעשות שימוש בגרסה המתכתית של כל קשת הגוונים. מותר ואף מומלץ לשלב טונים שונים של צבעים מתכתיים למראה עתידני", מסביר שחף.

HAPPY METAL, איפור:ירין שחף, צילום: הילה אלקיים


מתוך קטלוג תחזיות האופנה של ירין שחף

 

BLACK MAGIC

מיסטיקה. מאגיה שחורה. כהה. עמוקה. כישוף. חיזוי העתיד. אופלו של האופל. שחור משחור. "בתחזית זו הרגשתי שאני צריך לתת פרשנות אחרת לטרנד המיסטי להעניק לו את הזווית המעניינת אותי: הכוח המסתורי של השחור! אחרי 10 שנים שבו עולם הערפדים מככב על כל גווניו, אני חוזר לעולם הכישוף – עולם בו נשים מסתוריות יודעות עלינו מה שאנחנו עדיין לא יודעים על עצמינו" , מסביר שחף כיצד העניק את הפרשנות שלו לטרנד. הפרשנות הויז'ואלית: גלוי ונסתר, בדים אטומים לצד שקופים. איפור כהה ואפל על רקע בהיר וחיוור. שפתונים שחורים (אפשר גם בורדו כהה-כמעט שחור).איפור ציפורניים בלק שחור, שחלקו מאט וחלקו מבריק. עיצוב שיער במראה "כבד", המאופיין בגלים גדולים ומפוסלים.

BLACK MAGIC, איפור: ירין שחף, צילום: הילה אלקיים

מתוך קטלוג תחזיות היופי של ירין שחף

 

PRIME GEOMETRIC

אדריכלות מודרנית. גיאומטריה וסימטריה. מפגשים חדי זווית. קיפולים חדים. הקוביזם החדש. מגמה המשקפת את ההשתלבות שלנו כאנשים בסביבה האורבנית החדשה.

הסביבה האורבנית, ובעיקר האדריכלות שלה, מצדיעה לקווים החדים, הנוקשים, חסרי המעגליות והרוך.מגמה שהחומרים המאפיינים אותה בנויים כצורות מרובעות, משולשות וברורות מאוד. "לעולם זה יצקתי את קו התיחום הדו ממדי לעיניים, איילינר המורכב מ-2 פאזות של גובה ושל צבע. קו תיחום חדשני זה מקבל במה נפלאה על איברי הפנים האנושיים שהינם תמיד בעלי קווים מעוגלים" מסביר שחף על תרגום הטרנד לכדי יצירת איפור ממשית. טרנד זה מועצם על ידי עיצוב שיער באיסוף קפדני וביגוד באווירה "ממוחשבת" – תלת ממדית.


איפור:ירין שחף


איפור :ירין שחף