ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend איפור » ירין שחף: זהירות, לא כל שפתון כשר לפסח וגם איך ליצור מראה מההגדות?

ירין שחף: זהירות, לא כל שפתון כשר לפסח וגם איך ליצור מראה מההגדות? 

חג האביב מלווה בתשוקה להתחדשות, לבלוב וצמיחה בכול תחומי החיים. ניקיון הפסח אינו פוסח גם על תחומי היופי והטיפוח וקורא לנו לנקות את מגירות האיפור, לחדש מלאים ולרענן את המראה לקראת ערב החג.

דוגמנית : דניאלה צ'צ'יק , צילום : הילה אלקיים
ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות היופי, יצר מראה פסח שהוא מחווה לחוש האסתטי של תקופת הפרעונים. הפרשנות של שחף כוללת ניואנסים באיפור, בשיער ובסטיילינג אשר מתכתבים עם קלאופטרה ונפרטיטי בדרך עדכנית ומודרנית לחלוטין. כול זאת כדי שבחג הקרוב גם את תוכלי לשבת לשולחן הסדר עם אייליינר דרמטי ולקרוא את מכות מצרים בהפוך על הפוך!


פנים
מראה הפנים מט, חלק ומדברי. הבסיס הוא הקנבס עליו יתבטאו הצורות הגאומטריות באיפור העיניים. עצמות הלחיים הודגשו והובלטו בגוון ורוד- סהרה חם אשר מחמיא לצבעוניות הזהובה של הצלליות הבוהקות.
עיניים
המראה הנאו- פרעוני מתבטא בעיניים תחומות באייליינר שחור פחם כמחווה למנהגי האיפור של אצילי מצרים. מעניין לציין כי הקדמונים השתמשו באבקות פחם, אבן מלכיט כתושה ושעוות טבעיות כדי ליצור תמהיל איפורי שמזכיר מאוד את נוסחת האייליינר או הכחל המודרניות. האיפור הקדום שימש להרחקת זבובים מהעיניים, להצללת משטח העפעף מן השמש הקופחת וכמובן לגרוש רוחות רעות ושאר מזיקין.
צדדי העיניים הודגשו באבקת צללית זהובה באופן מטושטש ורך שיוצר הדגשה של קו התחימה המדויק שסובב את כול העין. לסיום, 70 שכבות של מסקרה שחורה יצרו מראה מודגש במיוחד של הריסים לתוספת דרמה אצילית.
שפתיים
השפתיים נשארו נקיות ועירומות במראה הניוד האופנתי כדי להשאיר את הבמה לאיפור העיניים. לנועזות שבחבורה, ניתן לשדך את המראה עם שפתון מוזהב ואף לפזר אבקת יהלומים זהובה על השפתיים מעל ליפ גלוס רטוב חושני.
שיער
הפרשנות המודרנית לפאות הקארה והפוני הפרעוניות הקלאסיות שהיו קלועות צמות קטנות, כוללת שיער מוחלק בפן המסורק לצד אחד של הצוואר.
המראה הא-סימטרי יוצר עניין וגלאם חגיגי של "שטיח אדום".
סטיילינג
תכשיט אתני משובץ אבני טורקיז נבחר כדי לעטר את צוואר הדוגמנית, אך למעשה כול תכשיט מוזהב או משובץ אבני חן במראה אוריינטלי אקזוטי יעשה את העבודה וייתן קריצה שובבית למראה.
ניתן לשלב את התכשיט דווקא עם חולצה לבנה וג'ינס כהה ולהפוך אותו לעל זמני.
לפשניסטות: שמלה א- סימטרית בעלת כתפיה אחת או גלביה עדכנית רקומה תעניק טוויסט מעניין.
תוספת אמנותית- מחווה לחג המצות
היצירתיות מוזמנות הוסיף ציור של מצה באזור הרקה כדי להבליט את איפור העיניים והגבות. המצה היא הסמל האולטימטיבי של החג וקל מאוד לצייר אותה בבית בעזרת צבעי איפור על בסיס מים או אפילו עפרונות איפור.

האם מוצרי איפור כשרים לפסח, איזה מוצרים נושאים את החותמת "כשר לפסח" ואיפה ניתן למצוא את תעודות הכשר למוצרי איפור?

מוצרים כמו צלליות , שפתון ומייק-אפ עשויים להכיל חיטה ושעורה ההופכים אותם לחמץ. גם מוצרי טיפוח וקוסמטיקה המכילים אלכוהול עלולים להכיל חמץ. אומנם יש הטוענים שחמץ שאינו נאכל אינו נחשב, אבל השפתון שנמשח על השפתיים "נאכל" לא פעם ע"י המשתמשת.
האם יש חותמת "כשר לפסח" על איפור?
היום,יותר מאשר בשנים עברו, רוב חברות הקוסמטיקה מכשירות את השפתון והגלוס מאחר ואלה הנרכשים ביותר. לקראת החג ניתן למצוא על אריזתם את החותמת "כשר לפסח".
האם הרבנות מפרסמת את רשימת המוצרים הכשרים?
חלק מחברות איפור מפרסמות לקראת החג רשימת מוצרים כשרים לפסח לצד מס מצומצם של מוצרים שעלולים להכיל חמץ. ברשתות הגדולות ניתן לראות אישור כשרות מהרבנות הראשית לישראל הנושאת את חותמתה הרשמית, כך בוודאות ניתן להמנע מכל ספק.
היכן ניתן למצוא מוצרי איפור כשרים מבלי להתרוצץ?
אפשרות לבדיקת מוצרים מבלי להתרוצץ בין החניות והפארמים היא גלישה לאתרי דת ומורשת יהודית. לקראת החג אלה מפרסמים רשימות מלאות של מוצרים כשרים.