ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend גברים » גאווה: קבוצת הכדורגל הכי גאה !

גאווה: קבוצת הכדורגל הכי גאה ! 

522196_179240152200655_169545428_n

הכול התחיל לפני כשנתיים. החברים הטובים רון כהן ובן שמש, שתמיד אהבו לשחק כדורגל לא מצאו פלטפורמה מתאימה עבורם. השניים החליטו להקים קבוצת כדורגל המיועדת לקהילת הלהט"ב. המטרה היתה שכל אחד מהקהילה יוכל לבוא לשחק כדורגל בכיף מבלי להרגיש חריג. האתגר הראשון של השניים היה למצוא אנשים מהקהילה, שאוהבים לשחק כדורגל. "מיד התחלנו בפעילות שיווקית אינטנסיבית", אומר בן שמש (31) מתל-אביב. "כתבנו במספר אתרים המיועדים לגייז, שמתגבשת קבוצת כדורגל גאה, ושאנו מזמינים את כולם להצטרף אלינו. סיפרנו גם לכל החברים והמכרים שלנו וביקשנו שיעבירו את הבשורה".

וכך קמה לה "רייבנול", קבוצת הכדורגל הגאה הראשונה בישראל, ובמזרח התיכון כולו. ההתחלה לא היתה פשוטה. למשחק הראשון הגיעו רק ארבעה אנשים. למרות זאת, השניים לא התייאשו. "ידענו שיש הרבה גייז שאוהבים כדורגל ושתמיד חיפשו קבוצה לשחק בה, לכן היה לנו ברור שבסופו שלדבר נמצא אותם", אומר רון כהן,  (29) מראשון-לציון. "המשכנו להיפגש פעמיים בשבוע, ובכל פעם הצטרפו עוד ועוד אנשים. בהתחלה כולם הגיעו בסקפטיות מסוימת, לא בטוחים אם זאת יוזמה רצינית או לא. אבל ברגע שראו שמדובר בהתארגנות אמיתית ושאפתנית, הם נשארו ואפילו המליצו לחברים שלהם להצטרף".

לאט לאט, הקבוצה התחילה לצבור תאוצה: מספר השחקנים הלך וגדל, וכיום עומד על 30 שחקנים בכל אימון (ועוד כמה ברשימת המתנה, למקרה שמישהו יבטל). האימונים הועתקו מפארק הירקון החובבני אל ספורטק מקצועי ביפו, נבחר שם לקבוצה, לוגו, מדים, נרכשו כדורים מקצועיים וציוד נלווה חדש.

איך הגיבו הסטרייטים, כששמעו על קבוצת כדורגל שמשחקים בה גייז?
"היו בהתחלה כאלה, שהרימו גבה ושאלו שאלות מביכות כמו מה קורה במלתחות, אבל אותנו זה בעיקר הצחיק. אגב, כל אחד מתקלח בבית שלו", אומר רון בחיוך. "מעולם לא נתקלתי בגילויי הומופוביה, אלא להפך, הופתעתי לגלות שיש כל כך הרבה אנשים סבלניים ומפרגנים".

מי קהל היעד?
בן: "אני חושב שבשנים האחרונות, ברור לכולם שקהילת הגייז לא שונה בדבר מקהילת הסטרייטים. יש בינינו כאלה שאוהבים ספורט, יש אנשי צבא קרביים, חברי כנסת ואנשי מפתח בכירים. יש את כל הסוגים וזה מקסים".

מה היו רגעי השיא?
בחודש אוגוסט האחרון, נסעה הקבוצה לייצג את ישראל באולימפיאדה הגאה שהתקיימה בבלגיה. בחודשים שקדמו לנסיעה, ההכנות לתחרויות היו קדחתניות וכולם נרתמו למשימה. לשם כך, הוזמן המאמן ערן דורון שעבד בהתנדבות, והשחקנים החלו במסע לגיוס תרומות שיסייעו למימון הנסיעה. הם פתחו דוכני מכירה של חולצות וסיכות, קיימו מסיבות בעזרתם האדיבה של בעלי ליינים פופולאריים בעיר, יצרו סרטוני וידאו הומוריסטים והעלו לאתרי גיוס תרומות, ערכו ערב סטנד-אפ עם מיטב הסטדנאפיסטים בארץ, ויזמו פעילויות רבות נוספות, כאשר כל ההכנסות הועברו לתרומה לנסיעה. ואז ב- 18באוגוסט, הגיעה הנסיעה המיוחלת.

רון ובן נזכרים בה בעיניים בוהקות, ומציינים במיוחד את הרגע שבו הזמינו את המשלחת הישראלית לעלות על הבמה בטקס הפתיחה. בעוד שכל משלחת עלתה באיפוק אירופאי מנומס וירדה כעבור דקה, ברגע שהמשלחת הישראלית עלתה, הדיג'יי שם במפתיע את השיר "דיוה" של דנה אינטרנשיונל וזה היה האות של ריינבול להראות לכולם, שישראל על המפה ותישאר על המפה. השחקנים רקדו, שרו, השתוללו באקסטאזה והלהיבו את הקהל, שמצידו החזיר להם אהבה ופירגן במחיאות כפיים סוערות שנמשכו דקות ארוכות. הקבוצה לא העפילה לשלבים מתקדמים בתחרויות, אך היא שבה לארץ עם מוטיבציה גבוהה ועם מטרה ברורה: לחזור להתחרות בספטמבר הקרוב בטורניר בקופנהאגן. הם יהיו טובים, חזקים ונחושים יותר כדי להביא לישראל את הגביע המיוחל.

בן שמש

בן שמש
רון כהן

רון כהן