ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend איפור » איפור אורגני?

איפור אורגני? 

a

מהו איפור אורגני  ומדוע שווה לך להכיר אותו? ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות היופי עם כל הפרטים:

מהו איפור אורגני ?
איפור אורגני מכיל מרכיבים טבעיים שהם ידידותיים למשתמש. אין בו חומרי שימור והוא מופק ממינראליים טבעיים (מלחים) ותמציות צמחים. כיום, רוב רובה של תעשיית האיפור מופקת מתוצרי לוואי של תעשיית הנפט. אלה מספקים שומנים לקיבוע הפיגמנט ומופיעים ברשימת הרכיבים של המסקרה, השפתון, המייק אפ והאיליינר.
האיפור האורגני, או בשמו הנוסף "האיפור המינראלי", מבוסס על רכיבים טבעיים בלבד, שאינם יכולים להזיק לעור ועיתים אף להועיל כמוצר קוסמטי מסנן קרינה. איפור מינראלי מתמזג עם העור בשלמות, מאחר והוא נצמד ללחות הטבעית של העור ומשווה לו מראה קליל הנשמר לאורך זמן.

מדוע חשוב לעבור לאיפור אורגני?

מחקר שפורסם לאחרונה במגזין קוסמטיקה רפואית ונערך בקרב קבוצת נשים בגילאי 45, הראה שעור הפנים של אלה שמעולם לא התאפרו, הוא רענן ובריא יותר מאשר אלה, שהתאפרו כל חייהן. כשמורחים על הפנים באופן תדיר מוצרי איפור סינטטיים, חילוף החומרים בעור משתבש, גורם לו לאבד מגמישותו, ולעיתים אף מתפתחים תסמיני יובש וקמטוטים. האיפור אורגני נטול חומרי שימור, ונותן מענה לנשים שעד היום התקשו במריחת מייק אפ עקב בעיות עור, כמו אקנה או אלרגיה.
למעשה, מרבית גורמי האלרגיה הקוסמטית הם חומרי השימור שבמוצרים. חומרים אלה מוספים כדי למנוע קלקול ע"י מיקרואורגניזמים והם גם מונעים את חימצון המוצר. לדוגמא: פצעונים קטנטנים בפנים (מעין חררה) הם סימן מובהק לאלרגיה למרכיב קוסמטי כלשהו. השימוש במוצרים האורגנים נוח וגם נחשב לחסכוני: הם מכילים פיגמנט מרוכז ולכן מספיקה כמות זעירה בכל שימוש.

מדוע תעשיית האיפור לא עוברת לחלוטין למוצרים אורגניים , כיצד ניתן לזהות מוצרי איפור אורגניים ללא חומרים משמרים?

המהפכה רק בראשית דרכה. התעשייה טרם עברה לשימוש מלא במוצרים אלה, מאחר ועלות הפקתם יקרה יותר. ככלל, מוצרים טבעיים מאבדים מתוקפם במהירות רבה יותר. העדיפו את המוצרים האבקתיים על פני הנוזליים. ככל שהמוצר מימי יותר, כך גובר הסיכוי לאלרגיה (מאחר והוכנס בו יותר חומר משמר נגד המים, שמקלקלים במהירות את חומרי האיפור).

המודעות לצרכנות ירוקה גוברת בשנים האחרונות, אך בינתיים ניתן להקפיד על שלושה גורמים עיקריים: 1. תאריך תפוגה (במידה ואין אז ניתן להריח את המוצר. אם ריחו רע וצבעו דהה, סביר להניח שפג תוקפו.) 2. שימוש במוצרים אבקתיים במקום נוזליים. 3. העדפת מוצרים המכילים מינראליים טבעיים. (כדאי לקרוא את השורות הקטנות על האריזות של המוצרים.)