ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend איפור » העתיד כבר כאן: מגמות וטרנדים 2015-6

העתיד כבר כאן: מגמות וטרנדים 2015-6 

w109ongbtln6g0x3gjom

 

ירין שחף, אמן אסתטיקה רב תחומי, שב מסיבוב אופנה עולמי וחזר עם השראות לשנים 2015-6 .  המראות העיקריים: סגנון הדיסקו משנות השבעים, החזרה לסיקסטיז, בית המלוכה הרוסי ושילוב בין מים לפלסטיק.  ההסברים לפניכם.

ירין שחף, מנהל בית הספר למקצועות היופי ומי שאחראי על  ה"ויזואליסטים"- הכישרונות הגדולים בישראל בתחומי :האיפור, הסטיילינג והתסרוקות, מצא השראה בעולמות תרבות מגוונים ומשתף בהליך יצירת תחזיות, מגמות וטרנדים שילוו אותנו בעתיד הקרוב.

הליך יצירת תחזית מאפשר לכול אמן ותלמיד ליצור לעצמו “מעבדה פרטית”  ולהפוך  שותף פעיל בהובלת מגמות בינלאומיות. ניתן לעשות זאת בעזרת שני פרמטרים עיקריים:

THINK-1- זמן למחשבה, התכנסות פנימה, יציאה למרחב, איסוף השראות מגוון יתבצע בכול מקום ובכול שעה:  ברחוב, תערוכה במוזיאון,  קריאתספר טוב, אריח מצויר, צמח נדיר וכו….

CREATE-2- זמן להכניס את כול הרכיבים ל”מיקסר הקריאטיבי” וליצור תחזית אופנתית עם סיכוי אמתי להיקלט בשוק. תחזית נכונה מבוססת על צורך והיא לא רק אסתטית, אלא גם פרקטית.

למשל: המודעות החברתית לשכר הוגן לפועלים המייצרים עבורנו את מוצרי האיפור והאופנה, תביא למגמה של FRONT LABELING, במסגרתה התווית תעבור לחזית ותציין במפורש על גבי הסומק או החולצה מסר מרגיע: “מוצר זה נוצר על ידי אנשים שזכו לקבל שכר הוגן”.

 

בהליך היצירה, ניתן להבחין  בין שלושה סוגי טרנדים:

טרנד מתגלגל– טרנד לטווח ארוך, מגמה משמעותית השורדת מעבר לכמה עונות ומלווה אותנו לפחות עשור. למשל: המחקרים האחרונים בתחום השינה מצביעים על כך שהדור שלנו חווה חוסר קיצוני בשעות שינה שיוביל לבעיות בריאותיות ולהגברת גורמי מתח ודכאון. כתוצאה מכך אנו עדים לטרנד מתגלגל של מוצרי איפור וטיפוח שמטרתם למחוק ולתקן סימני עייפות ולסייע לשנת לילה טוב ונעימה יותר, לצד מגמה מעוצבת של ביגוד השואב את השראתו מגזרות של פיז’מות ובגדי שינה.

טרנד עונתי טרנד נקודתי, פשוט יותר וממוקד ששורד עונה או שתיים בלבד. כמו צבע ספציפי או הדפס מסוים.

טרנד השיתוף אם כול התחזיות!  בעידן השיתוף החברתי, ליצירה אין ערך אם לא חולקים אותה עם עמיתים וחברים דרך צינורות שונים: רשתות חברתיות, אתרי וידאו, הרצאות וסדנאות. שיתוף במידע חדש והבעת דעה הם הבסיס להבנת התרבות העכשווית. בבית הספר למקצועות היופי לא רק יוצרים תחזיות ארוכות טווח, אלא אף חולקים את המידע עם תלמידים, בוגרים ואנשי מקצוע בארץ ובאירופה תוך הענקת השראה וכלים לחשיבה ללא גבולות.

 

 והרי התחזית….

שנות ה-70/ ימי הדיסקו

ב-2015 ייפתח בשטוקהולם מוזיאון להקת אבבא. להקת הפופ השוודית היא אחד מסמלי אופנת המיני, הסאטן, הנצנצים והשיער המתנפנף של העשור ההוא. וגם כמובן של האיפור הבוהק בגוונים עזים. יש מקום להניח שבעקבות פתיחת המוזיאון, צפוי גל רטרו של אופנה בהשראת מועדוני הדיסקו על כדורי המראות, רצפת האורות הצבעוניים והבליינים שלהם. כל אלו הם ההשראה למראה reDiscovered – הגילוי המחודש של סגנון דיסקו בשנות ה-70.

איפור: בסיס איפור מבריק, מסגור שחור לעין ומסקרה במראה דרמתי.
שיער: שיער ארוך וישר מעוגל בקצוות ופוני.
סטיילינג: אוברול סאטן מנצנץ, חולצת פייטים בעלת כתפיים מודגשות.
פלטת צבעים: אדום בוהק, אדום יין, סגול חציל, ירוק דשא, חאקי.

 

 

אקווה פלסטיק

מאז שחר האנושות מים הם חומר חיוני לקיומן של כל צורות החיים הידועות. פלסטיק קצת פחות, והוא בכלל הגיע לציבור הרחב רק באמצע המאה הקודמת. מראה Aqua Plastica מחבר בין השניים, הטבעי והמלאכותי, באמצעות הצדעה לצבעים ולתחושות המתקבלות מתופעת שבירת אור במים.

איפור: מדבקות פלסטיק מחזירות אור ואיילינר בגווני מים.
שיער: מראה שיער רטוב, משוך לאחור ומהודק.
סטיילינג: אביזרי פלסטיק שקופים וביגוד המשולב יחד עם אלמנטים פלסטיים.
גוונים: ורוד שקוף, ירוק חומצה, תכלת מים, סגול בהיר- גוונים שקופים ומוארים

 

 

הטרנד הרוסי

רוסיה הקיסרית תחת שלטון שושלת רומנוב, רעיית הקיסר אלכסנדרה וחמש בנותיה היפות, אולגה, טטיאנה, מריה ואנסטסיה, תכשיטי הכתר ועושר בית המלוכה בן 300 השנים הם ההשראה למראה Russia – 'רוסיה'.איפור: עור פנים חיוור, סומק בובתי, צלליות עיניים בגוונים מטאליים.
שיער: צמות כמו מרושלות אסופות מעל הראש.
סטיילינג: מעילים במראה צבאי, מדליות ועיטורי כבוד.
פלטת צבעים: ארגמן, בורדו, אפור פחם, ירוק זית, ירוק יער.

 

 

בחזרה לשנות השישים

גזרות שנות ה-60/ חד גוניות/ הצהרה מאופקת/ ניאוקלאסי

איפור: בסיס קל ומבריק. איילינר בגוון זית. שפתון ורוד חיוור ומאט. שיער: תסרוקת נפוחה מעט ומוברשת לאחור.
סטיילינג: שמלה בגזרת A . בדים חלקים. אביזר או תכשיט אחד בלבד.
פלטת צבעים: תכלת שמיים, ורוד מאופק, ניוד, צבעי גוף, בז’, צהוב רך, זית

 

 

 

איפור: ירין שחף
צילום: הילה אלקיים
סטיילינג: עמיר זכאי וירין שחף

 

http://www.yarin-shahaf.co.il/