ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend איפור » איך תתכונני לנשיקת חצות?

איך תתכונני לנשיקת חצות? 

collage_20141030203021813

לרגל החגיגות העולמיות לסיום השנה האזרחית, ירין שחף, מורה ומנהל בית ספר הגבוה לאיפור היופי,  ריכז את מיטב האנקדוטות אודות המוצרהנשי הנמכר של כל הזמנים – הליפסטיק! 

היכן התגלה לראשונה?ממה הוא מופק? מהם הפרמטר לבחירת גוון שפתון וממה להיזהר ? מדוע המאפרים המקצועיים מתעקשים למרוח אותו עם מכחול ? וגם מתכון סודי לשפתיים הורסות לערב האחרון של השנה. פרויקט נשיקת חצות.

קצת היסטוריה:

עוד בתקופות קדומות זיהה האדם את כוחו והשפעתו של הצבע על פניו וגופו. זה נועד לצורכי הפחדה של האויב או להעצמת טקסים רוחניים. בנוסף סוד השימוש בצבע התגלה גם לצורך שיפור המראה החיצוני והפעלת קסמו אצל בן המין השני.הנשים הן אלה שגילו את המשיכה המינית הזכרית אל הצבע, שהדגיש את איברם החושני- השפתיים, וכך במשך השנים הפך השימוש בפיגמנט הצבעוני למה שמכונה בימינו "מוצרי איפור".

ירין שחף: "השפתון הוא מוצר האיפור הפופולארי ביותר בקרב נשות התרבויות המפותחות. אומנם עוד בתקופות הקדומות בבל, מצרים יוון העתיקה, התהדרו בו כקישוט. אך למעשה רק משנת 1917 (תקופת הראינוע, הסרט האילם ) הופיע בצורתו הנוכחית. אריזתו הייתה ממתכת (הפלסטיק עוד לא הומצא אז). במאי הסרטים דאז ביקשו ליצור עניין בשפת הגוף של השחקניות וכדי להפכן למיניות יותר, נדרשו אלה "להקטין את השפתיים" ולצייר לב אדום בעזרת שפתון אדום".

גלגולים רבים עבר ב-90 שנותיו.

חודש ינואר 1919 מסמל למעשה את יום הולדתו הרשמי של הליפסטיק. אז החל השימוש בסטיק שהופק משומן בעלי חיים ונצבע בארגמן בעזרת תמצית המופקת מהשני. החומר שנרקח היה עמיד במים ושימש אלמנט קישוטי, חושני, ונשי ראשון במעלה לתעשיית הסרטים האילמים.עשרים שנה מאוחר יותר בשנות ה-40 כבשו השפתונים הורודים הבהירים את האופנה.
בשנות ה-50 חדרה אופנת השפתונים האדומים הבוהקים.
בשנות ה-60 הגוונים החיוורים והבהירים כיכבו.
בשנות ה-70 היה בילקוטה של כל נערה ואישה בישראל בקבוקון קטן ובו נוזל להברקת שפתיים. בארץ קראו לזה "ברקת" והוא נמכר בטעמים שונים שהפופולאריים בינם היו תות ולימון.
בשנות ה-80 ניתן אף היה להשיג לראשונה בישראל שפתונים בגוון שחור, הפאנקיסטים והקלאברים עשו בהם שימוש מיוחד (להקת תיסלם, להקת הקליק, בלייני מועדון הפינגווין המיתולוגי)
בשנות ה-90 השפתונים החומים ותוחם השפתיים הפכו לסמל הסטייל.
בשנת 2000 חדר הגלוס, הבסיס השמנוני עצמו והפך מרכיב עיקרי להברקת שפתיים.
ובשנים האחרונות האדום הלוהט חזר ועשה קאבק משנות החמישים

ממה מופק השפתון?

ירין שחף: "השפתון מופק משמן שעווה מוצק, המשולב בסיבי סיליקון נדיף, המבטיח הישרדות ארוכה תוך מניעת תחושת היובש. אלה משולבים בלחות ובפיגמנטים של צבע אכיל. בנוסף משלב השפתון ניחוח עדין. למרות האהדה לה זוכה הגלוס בשנים האחרונות, עושה רושם שנשים הרוצות מראה מוקפד שלא ייזל ויימרח לא יוותרו לעולם על הליפסטיק המקורי, מוצר הטיפוח הבסיסי של כל הזמנים לשפתיים".

הסטטיסטיקה קובעת שאין אישה בעולם המערבי שלא החזיקה ומרחה על שפתיה ולו פעם אחת שפתון

 

מהו הפרמטר החשוב ביותר בעת רכישת שפתון?
צבע השיניים. סקרים רבים מצביעים על כך ש- 80% מהנשים בוחרות שפתון ע"פ הצבע. הרחק הרחק נמצאים פרמטרים כמו: מרקם, עמידות, ריח, מחיר וכו')
מדוע מומלץ להשתמש בשפתון במיוחד בתקופת החורף? האם הליפסטיק הפך לתכשיר טיפולי?
שחף: "בעונה זו של השנה, השפתיים הופכות יבשות לעיתים אף נסדקות והופכות מחורצות עקב פגעי מזג האוויר: קור, יובש או חום מלאכותי. רוב השפתונים כיום הפכו ממוצר יופי למוצר קוסמטי, כלומר מעושרים בלחות. ע"מ לבדוק באם השפתון באמת לח במידה הדרושה, כדאי למשוך מעט על כף היד, ואם הוא מחליק ברכות וצובע היטב, אזי הוא מעושר דיו."
מדוע יש לנהוג משנה זהירות בעת שימוש בטסטרים המוצאים בנקודות המכירה?
הטסטרים עוברים מאדם לאדם והופכים מדגרת חיידקים מסוכנת. בארה"ב החלו כעת להסיר את הטסטרים מנקודות המכירה. הדיילות מספקות נייר דבק שקוף ודק במיוחד אותו ניתן להדביק על השפתיים ומעליו מושחים את שפתון הניסוי ע"מ לבחון עם הצבע תואם.
האם גם גברים מורחים שפתון?
בשנה האחרונה ניתן למצוא ברשתות הפארמים מוצרי איפור לגברים בלבד מסדרת זאן פול גוטייה. השפתונים לגבר הם בגוון טבעי ומשולבים בלחות מעושרת.
מדוע המאפרים המקצוענים מתעקשים למרוח שפתון בעזרת מכחול?
מכיוון שהתוצאה המתקבלת הרבה יותר מדויקת יותר, בעזרת מכחול ניתן ליצור "קו" שפתיים חדש , כלומר להגדילם או להקטינם עפ"י צורך.
איך ליצור שפתיים הורסות לסילבסטר?
לפני הכל כלל מס 1 באיפור : איזון ! כשאיפור השפתיים דומיננטי, איפור העיניים חייב להיות מעודן יותר ולהפך. כעת לעבודה: מורחים על השפתיים משחת לחות מרגיעה
כדי ליצור מרקם שפתיים אחיד וחלק וכדי לאפשר לשפתון להחליק היטב ובקלות.
מורחים בעזרת מכחול, שפתון מט בגוון עמוק אדום פטל כבסיס. ליצירת השכבה השנייה משתמשים בשפתון כתום אורנג' מט. במרכז השפתיים מניחים שפתון וורוד בתנועת טפיחות עם אצבע זרת .ממזגים מעט בין השלושה במכחול נקי, ומורחים על הכל גלוס שקוף עם שבבי נצנצים כסופים.

 


איך להבטיח את הישרדות האיפור גם במסיבה מיוזעת?

הניחו מייק אפ בסיס מהסוג הנוזלי והדק יותר, כזה שזיעת הריקודים לא תהפוך אותו לבוצי. קבעו בעזרת פודרה שקופה. הניחו קונסילר בהיר במיוחד על הפעפעים כדי שהצללית השחורה תבלוט עוד יותר) ומירחו צללית בגוון אפור כהה, ממסגרת העין כלפי חוץ. על מנת להגדיל את הקונטרסט, מירחו צללית לבנה על עצם הגבה(השטח התחתון הגבוה הצמוד לגבה) מסגרו עיניים בעיפרון שחור וקנחו בציור חופשי של ריסים תחתונים בעזרת צללית שחורה עם מעט מים. וכדי שהליפסטיק ישרוד את נשיקת חצות מירחו שכבה ראשונה של השפתון קבעו בעזרת פודרה שקופה ואז מירחו שכבה נוספת. כך תבטיחו הישרדות לזמן ארוך. שנה אזרחית טובה.
ולסיום….
כמו בכל סוף השנה אזרחית, מוצפים השווקים ע"י חברות הקוסמטיקה בקולקציות איפור במהדורות מוגבלות הכוללות: קרם נצנצים לעור הפנים על בסיס מים, ליפ גלוסים בגוונים נוצצים וחושניים, פודרה בגווני פנינה ,צלליות בגווני זהב וכסף ומרקמי נצנצים למיניהן לאזור המחשוף. אלה יכולים להיות תוספת נחשקת לאיפור השגרתי.

 

לאתר ירין שחף: http://www.yarin-shahaf.co.il/