ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שלישי, יוני 25, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend תרבות » איך לאהוב את עצמי?

איך לאהוב את עצמי? 

528709_381311258569201_713385760_n

 

מאת נגה צבי, מאמנת אישית וקבוצתית מהוותיקות בארץ.  מנהלת ארגון "אהבה ושלום" – סדנאות חווייתיות לנוער, מבוגרים וזוגות – הרצאות מגוונות וימי גיבוש.

 

אם אתה אומר לעצמך משפטים כמו: "אני לא יודע מה לא בסדר איתי" או "אני לא מצליח להתמיד" או "אני גרוע בניהול זמן", "אני קופץ מדבר לדבר", "אני מתלהב להתחיל פרוייקט אבל לא מסיים אותו" או "אני לא רציני" – כנראה שאתה לא מספיק אוהב את עצמך, אומרת נגה צבי, מאמנת בכירה.

שימו לב, שאנשים מדברים בלשון הווה אומנם, אבל מתייחסים להיסטוריה שלהם  ובכך גוררים את העבר אל העתיד. לדוגמא: "קשה לי להתמקד" או "אני דחיין" או "קשה לי להישאר על נתיב אחד".

הדרך הראשונה במסע אל הנפש היא קודם כל לאהוב את עצמך ובכל מצב! פשוט ככה, כי אין שום דבר אחר בחיים הללו חוץ מאהבה. זה הדבר היחידי שקיים באמת. על זה בנוי העולם. כל השאר – המצאות, סיפורים, דרמות, פרשנויות, ביקורתיות, שיפוטיות וכו'.

מה זה החיים הללו, מעבר לנשימות עמוקות?
אהבה ! כל השאר בא מאליו ובדרך המיטבית ביותר, אם רק נפסיק להלקות את עצמנו. אז מה אם בדיוק באמצע עבודה מאומצת "נופל" אירוע מטלטל בהפתעה, כזה שבחיים לא דמיינת או הזמנת לעצמך? מה אם תפסיק הכל כדי לשרוד את הטראומה? מה אתה מצפה מעצמך? שתמשיך לסחוב את העגלה כמו סוס עבודה מאומן?

ברור שיש להפיל הכל מהידיים ולהתגייס להישרדות הנוכחית, כי אין משהו אחר לעשות. כל דבר אחר יהיה לא שפוי, כי זה מה שהיית רוצה שיעשו למענך, אז תתחיל אתה:
הייה הראשון לחבק, להבין, להכיל ולקבל שזה זמני, זה יעבור. גם מצב כלכלי ברצפה הינו זמני, גם מחלה היא זמנית, הכל זמני – גם החיים.

התשובה לשאלה 'איך לאהוב את עצמי'? היא: לאהוב את עצמך! לא לפקפק במי שאת/ה, אלא לראות את המעשים (DOING) שלך, בהפרדה ממי שאת/ה (BEING) כי זה לא אותו הדבר. את מי שאני , מגיע לי לאהוב ללא תנאי , לאומת זאת, את מה שאני עושה אפשר לשנות. איך? דרך השאלה: 'מה עוצר אותי מלעשות זאת'?

מתי… מתי… שכחנו לאהוב את עצמנו?
נכון, זה בגלל שהקטינו אותנו בילדותנו, שלא החמיאו לנו מספיק, שציפו מאתנו להרים וגבעות או אולי שום דבר לא היה מספיק אף פעם…

סרטון : נגה, מגישה  את הסוד לחיים טובים

https://www.youtube.com/watch?v=AOtw4Iy0U7k

– דאג להיות  בסביבה תומכת ומגנה.
– אל תצפה מאחרים לאהוב אותך לפני שאתה עושה זאת.
– היה גאה לקפוץ מדבר לדבר, לעשות כמה דברים במקביל, מבלי להסתכן בלהיראות שטחי.
– אל תרגיש לא נח לעשות דברים שמצטיירים כבזבוז זמן.
– דמיין לעצמך מצב בו אתה יוצא תמיד מתוך נקודת המוצא הזו של: אני אחלה, אני 100% בסדר!
– דאג למלא את הלו"ז שלך במטלות שאתה נרגש לגביהן.
– בצע את המטלות רק כשאתה מוכן אליהן.
– לך לישון בהרגשה של סיפוק בכל מקרה.
– עשה הכל כדי להשיג  שלווה ורוגע  פנימיים.
– ראה בכל יום – יום הולדת!!!
– שים עצמך במקום הראשון – זו לא הנוחיות.

נגה צבי

https://www.facebook.com/nogazvi

 

אודות נגה צבי וארגון אהבה ושלום


ארגון "אהבה ושלום" עוסק באימון קולקטיבי בשיטת "משוואת הנעלם" במסגרת מסלול הש.ח.ף. – שינוי, חינוך ופיתוח. 


על נגה צבי

נגה צבי – מאמנת אישית וקבוצתית מהותיקים בארץ.     

ייסדה את "אהבה ושלום" עם רועי פקין, כיום מנהלת הארגון.

בשנת 1988 החלה את דרכה בעולם ההתפתחות האישית כחלק מהצוות של פט גרוב האגדי ז"ל (דרום אפריקה), שהיה אחד המאמנים הטובים בעולם. במסגרת זו סייעה במסע ההתפתחות האישית של עשרות אלפי אנשים בסדנאות שונות מהראשונות בארץ שהיוו אבן פינה לקואצ'ינג בישראל.

 

המיוחד בדרך האימון ב"אהבה ושלום"

בשונה מעולם האימון המסורתי העוסק באימון אישי, אנו פועלים לפי דרך האימון הקולקטיבי. כלומר, הדגש העיקרי שלנו הוא על יצירת סביבה תומכת, בנוסף להתפתחות האישית שכל מתאמן שלנו עובר.

השיטה אותה פיתחנו נקראת "משוואת הנעלם", כאשר המומחיות שלנו היא לזהות בעזרתה במדויק היכן נמצא ה"פקק" החוסם את הצלחתו של המתאמן ולאפשר לו לשלוף אותו ולצאת לדרך חדשה.

כמו בלימוד נהיגה, השלב ראשון הוא לעבור לשבת ליד ההגה, אח"כ לקחת שיעורים, להוציא רישיון, לצבור ניסיון וברמה הגבוהה ביותר להיות אף מורים לנהיגה – כך גם המסלול שלנו – "מסלול הש.ח.ף"

כולל שלושה שלבים – שינוי, חינוך ופיתוח; המשמעות היא שניתנת לכל מתאמן ההזדמנות לצמוח בכל רמה המתאימה לו:

  • ניתן לבוא לאימון אישי או זוגי, לסדנת סוף שבוע או סדנת עומק של מספר ימים (שלב השינוי).
  • משם אפשר להמשיך לקורס המשך של מספר חודשים על מנת להטמיע את השינוי שנוצר אל החיים (שלב החינוך).