ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שלישי, יוני 25, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend תרבות » לאונרד כהן פינת שוק הכרמל

לאונרד כהן פינת שוק הכרמל 

article_paragraph_thumb_882525

  זיו רביב: וידאו ארט בכורה

https://www.youtube.com/watch?v=Na2Xk_tq-HY

פרוייקט מופלא ומרגש שיצר העיתונאי והאמן, זיו רביב.  

תיעוד נדיר שנערך במשך שלוש שנים מתחת לחלון דירתו שהיתה בכניסה של שוק הכרמל. 2 ספסלים ואין סוף בני ובנות אדם על סיפוריהם. יחד עם השיר של לאונרד ברקע

זיו רביב

זיו רביב

זיו רביב :   "הוא היה ספסל רגיל. כמה לוחות עץ עבים ומסגרת מתכת שחורה. אלא שהספסל הזה חובר לרצפה מתחת לחלון שלי, בתקופה בה גרתי בכניסה לשוק הכרמל. בימי שישי ההומים, בשעה אחת ישבו עליו לחלופין טייקונים, דלפונים, ילדים וקשישים. בלילות שתו עליו ובבקרים הקיאו. זוגות התאהבו ונפרדו, התחבקו ושתקו ואני צילמתי וצילמתי. מתוך סקרנות ובלי שום מטרה. רציתי לתפוס רגע מזוקק של מחווה אנושית שממנה אוכל ללמוד משהו על החיים המורכבים האלה שקיבלנו.
את התמונות הרבות שצילמתי מחלון הדירה השכורה, הפכתי לאחרונה לקליפ, בעזרתה של שרון פאיס העורכת האדירה, אבנר קירש המפיק המסור, ולצליליו של לאונרד כהן האגדי.
הספסל שמככב בקליפ, כבר מזמן איננו. השכנים התלוננו על המטרד הרעשני שהוא מייצר והעירייה הסירה אותו. נשארנו עם קליפ שאחרי שנים שהוא יושב אצלי, משתחרר עכשיו סוף סוף לאוויר העולם."

 ( תצלום מתוך הויקיפדיה)

( תצלום מתוך הויקיפדיה)

לאונרד נורמן כהן (באנגליתLeonard Norman Cohen; נולד ב-21 בספטמבר 1934) הוא סופרמשוררמלחין וזמר יהודיקנדי. יצירתו מאופיינת בביטוי רגשות עזים ובמורכבות מילולית ומטאפוריות רבה. עבודתו השפיעה על מוזיקאים רבים בעולם, ולשיריו הוקלטו גרסאות כיסוי רבות. כהן הוא בעל אות מסדר קנדה (מתןך ויקפדיה)  הללויה השיר המזוהה מכל עם לאונרד כהן :  https://www.youtube.com/watch?v=bmMGPkNbE5c

התרגשתם? רוצים להשאיר הודעה לזיו רביב?הנה דף הפייסבוק שלו : https://www.facebook.com/ziv.raviv.9