ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שני, יוני 24, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » Trend תרבות » בין היומיומי לזוהר, בין הנוצץ למלוכלך

בין היומיומי לזוהר, בין הנוצץ למלוכלך 

Our Little Secret

תערוכה חדשה העולה בגלריה פס, פורט -ב"בית ירין שחף", מתמקדת בכביסה ובמקום שלה במרחב החברתי, התרבותי והרגשי. דרך עבודות קרמיקה איקוניות (טל איתן) ואיורים מלאי רגש (דייב יעקב) ייחשפו המבקרים לאחת המטלות החזרתיות, המייגעות והשנואות על אנשים – מזווית חדשה ומרעננת. הצצה ראשונה

רוב האנשים לא חושבים ולא מדברים על כביסה באופן קבוע, וכשהם כבר עושים זאת – הם בדרך כלל מתלוננים עליה. ערימות בגדים שמחכים לקיפול, מדפים עמוסים וצפופים, קמטים הדורשים גיהוץ, סלים העולים על גדותיהם ומחכים להיכנס למכונה. כביסה היא עניין כל כך מייגע, חזרתי ומשעמם, וקשה לחשוב עליה במושגים של עניין, סקרנות, אפילו התלהבות.
ומצד שני, כביסה היא גם פעולה חשובה החיונית לחיינו, אנחנו מכבסים את הבגדים שקנינו במיטב כספנו, מכניסים לתוך המכונה קולקציות שלמות ואופנתיות, מערבלים טרנדים עם סבון ומים, ותולים לייבוש. היא מנקה את הלכלוך ומסלקת את הכתמים מהבגדים שלנו, מכינה אותם ללבישה נוספת, לעוד אירוע או סתם יום עבודה רגיל.

The Perfect Pair

The Perfect Pair

בתערוכתם "זה תלוי" מציגים האמנים טל איתן (קרמיקה) ודייב יעקב (איור) עבודות העוסקות בכביסה, ובאופן מפתיע מצליחות להציג צדדים משעשעים, מעניינים, מרגשים, נוגעים – של הכביסה. התערוכה תוצג בגלריה  פס, פורט "Pass, Port" בבית ירין שחף בתל-אביב, הנמצאת בלב האופנה ותעשיית הטרנדים והאסתטיקה. הבחירה למקם תערוכה כל כך יומיומית ולא זוהרת בתוך בית ספר ללימודי איפור, תסרוקות סטיילינג, מוסיפה אף היא מימד מסקרן ומעלה שאלות על דימויים שונים וצדדים שונים של נשיות, למשל, טיפוח מול שגרת עבודות הבית, נוצץ וזוהר מול אפרורי ומשעמם.

 ירין שחף: "הגלריה לאומנות הוקמה בבית ספר למקצועות היופי על מנת לקרב את תלמידיו לעולמות האמנות,  ולגרום להם לפתח השראות שונות. אנו שמחים לקחת חלק בשבוע האיור של עיריית תל אביב, ולחשוף את תלמידי בית 'ירין שחף' לסוגים נוספים של אומנות עכשווית" 

 

 דייב-יעקב-חבולה-איור-דיגיטלי-זה-תלוי-גלרית-פס,פורט.

דייב-יעקב-חבולה-איור-דיגיטלי-זה-תלוי-גלרית-פס,פורט.

עבודותיו של איתן מתרגמות את סל הכביסה שלו ליצירות פיסוליות מגוונות. השימוש שלו במגוון סוגי חומר, גימורים וטכניקות, יוצר תמהיל מסקרן של מרקמים, צבעים וצורות. הפריטים הם איקונים וברורים: תחתוני סבא לבנים, מכנסיים קצרים, מגבות מטבח, כפפות עבודה. אבל דרך התרגום החומרי מטקסטיל לקרמיקה, כבדה ומוצקה, מושגת חוויה חדשה לגמרי. אובייקטים רכים ונעימים הופכים קשים, אפילו שורטים ופוצעים. בגדים הקרובים לגופנו ונמתחים עליו, מקבלים את צורתו, הופכים פתאום לסד קשיח וחסון.

We've seen some things
עבודותיו של יעקב אף הן מגוונות – הן במימדים, בטכניקות ובחומרים בהם הוא עושה שימוש כדי לשקף חוויות רגשיות, אישיות ובו בזמן גם אוניברסליות. האיורים והציורים המשולבים בחלל בעבודות הקרמיקה, מספרים סיפור ההולך ונבנה: זהו סיפור על גבריות מול נשיות, על רכות מול קשיחות, על פגיעות מול עוצמה וכוח.

בת--זה-תלוי---גלרית-פס,פורט

בת–זה-תלוי—גלרית-פס,פורט

התערוכה מתקיימת במסגרת אירועי שבוע האיור בת"א, והיא תיפתח באירוע חגיגי ביום חמישי, ה-15 בספטמבר בשעה 19:30. בדף האירוע של התערוכה בפייסבוק תוכלו לצפות בעבודות, עדכון מעבודתם של האמנים בסטודיו, וחומר מרתק נוסף העוסק בכביסה בתרבות, בכלכלה, ובחברה.
https://www.facebook.com/events/1100206263389360/

גלריית פס, פורט – בית ירין שחף

בית הלל 10,תל אביב

א'-ה': 10:00-18:00  ו': 10:00-13:00