ניו טרנד - כל מה שעכשיו|יום שלישי, יוני 25, 2019
אתה נמצא כאן: עמוד הבית » כללי » ריי מאור מציג: ' 2016 Ray Of Light'

ריי מאור מציג: ' 2016 Ray Of Light' 

img_4823-hdr_easy-resize-com-2

תערוכת יחיד הראשונה של ריי מאור, (המכונה ריי) בה יוצגו עבודות עשויות חוטי נחושת בשילוב סיבים אופטיים, שנוצרו כתוצאה משהיה ממושכת בג'ונגלים של אמזונס, במסגרת השתתפותו בתכנית הריאליטי של ערוץ 2, "המשימה אמזונס". במשך חודש וחצי שהה ריי עם שאר חברי הקבוצה בג'ונגלים של אמזונס וחווה מחדש את חיי הטבע הפראי, על חיות הבר וצמחיית הג'ונגל הסבוכה שבו. במהלך התכנית ישנו המשתתפים בשטח, טיילו בג'ונגלים ונדרשו לעמוד במשימות לא פשוטות, בדרך זו הצליח ריי להתחבר לטבע ולחלק ההרפתקני שבאישיותו הרב גונית.
בתערוכה מציג ריי מאור פסלים עשויים חוטי נחושת וסיבים אופטיים, אותם כרך יחדיו ובנה מהם חיות וצמחים שגילה וחקר בשהותו בג'ונגל ובמסעותיו בעולם.

refael-mizrahi-fashion-photography-290

ריי מאור ' 2016 Ray Of Light' צילום רפאל מזרחי מתוך האתר של ריי

מספר ריי: "רציתי לשלב פיסול עם אור. עבודות עם אור נעשות בד"כ באמצעות 'לדים', דבר שלא מאפשר דיוק מרבי בביצוע העבודה". תוך כדי מדיטציה (דבר אותו הוא עושה על בסיס יומי) הופיע לו בחזון, עץ עשוי סיבים, בשילוב חוטי נחושת מוארים. ריי החל חוקר את התופעה, עד שגילה את עולם הסיבים האופטיים. תוך כדי ניסוי וטעייה, הצליח ריי לפתור את הבעיות הטכניות בהן נתקל ויצר את יצירתו הראשונה שהושפעה מצורת "עץ האווטר". לאחר שהצליח במשימתו, החל ריי יוצר דמויות של חיות, תלת ממדיות, עשויות סיבים וחוטי נחושת. לכל סיב אופטי חיבר חוט נחושת כדי להעניק לפסל את גמישותו וצורתו הסופית, כאשר בקצה כל סיב מחוברת נורה זעירה המפיצה אור נגוהות. החיבור שנוצר בין הסיבים המוארים לחוטי הנחושת, מאפשר לפסליו את הגמישות הצורנית עם אפקט האור המיוחד להם, המעניק להם זוהר ומסתוריות.

 

2016-01-29-02-27-47

 

בתוך עבודותיו משלב ריי את 'חתך הזהב', פרופורציות שקשורות אליו וחומרים אנרגטיים שונים. העבודות מחוברות לחשמל ולכל אחת מהן שלט המאפשר את בחירת הצבעים ועוצמת האור של כל אחת מן העבודות.
זהו חיבור בין טכנולוגיה לטבע, המהווה לדידו של ריי חיבור בין שני צידי אישיותו. הצד המאורגן ההייטקיסטי, לבין הצד הפראי, החופשי והמשוחרר. (השילוב בין ההיגיון לרגש ולרוחניות, מהווים את שני צדדיו של ריי. המעשי למול הרוחני).
הסיפור של ריי מאור עם עולם האמנות החל בגיל צעיר, כאשר נחשף לעבודות העץ של אביו החורג, בביתו שבעומר. מימנו למד לעבוד בעץ ובמתכת על מנת ליצור רהיטים ובהמשך גם חפצי אמנות.
עם גיוסו לצה"ל זנח ריי את יצירתו האמנותית, למשך כל תקופת שירותו הצבאי, (במשך חמש שנים שרת כקצין בממר"ם. ), במהלך השירות הצבאי סיים תואר ראשון במדעי המחשב וניהול ועם שחרורו השתלב בתעשיית ההייטק.

בגיל 29 עבר ריי תהליך התפתחותי מאוד עוצמתי , שכרוך היה בהתבודדות, צום ושתיקה. במשך שלושה שבועות, במסגרת התהליך הרוחני אותו עבר, בדרום הארץ, ליד גבול רצועת עזה, למד כיצד גופו מקבל אנרגיה ועוצמה, תוך ייעול המערכות הגופניות והתודעתיות שלו. שם גם חש מחדש בדחף לעסוק באמנות. כתוצאה מזה פיתח שיטת טיפול ייחודית המשפיעה על הנפש, הרגש ועל התודעה. שיטה אותה הוא מלמד בסדנאות בארץ ובעולם.

כל עבודותיו קשורות באור. "אור, זה מה שמאפיין אותי" אומר ריי. גם השם שלו, ריי מאור, מעיד על זיקה זו. ריי – קרן אור באנגלית, מאור- מקור האור. "אור מרגש אותי ומאפשר לי ליצור עבודות שהן גמישות במראה שלהן ומשתנות בהתאם למצב הרוח שלי" אומר ריי. העבודות שלו משקפות את השניות בתוכה הוא פועל. הדיסוננס בין העולם המתועש והטכנולוגי, לבין עולם הטבע והפשטות הבלתי אמצעית. מחד, מגדיר עצמו מאור כאיש הקידמה, ההייטק והטכנולוגיה ומאידך, איש הרוח, הרגש והטבע.

התערוכה ' 2016 Ray Of Light' , תוצג בגן העיר , קומת הכניסה,
(ליד בנק מזרחי טפחות), תל אביב, בין התאריכים: 18.10-30.10.2016
שעות הביקור בתערוכה: ימים א'-ה', בשעות 13:00-18:00,
יום ו' בין השעות 10:00-13:00
לאתר של ריי מאור: www.raymanoflight.com